Adam Nawałka nie będzie już trenerem polskiej kadry. Na oficjalnej konferencji doszło do wpadki. Dziennikarz zabawnie się przejęzyczył

Adam Nawałka odchodzi ze stanowiska selekcjonera polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Na oficjalnej konferencji przydarzyła się mała lecz zabawna wpadka.

O godzinie 12 rozpoczęła się konferencja, podczas której poinformowano, że Adam Nawałka nie będzie już trenerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Przemowę zaczął Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Dla nas mundial się skończył po trzech meczach. Niestety, w sporcie są zwycięstwa i porażki. Piłkarsko nam mistrzostwa nie wyszły.

Zbigniew Boniek na konferencji: Adam Nawałka do 30 lipca jest trenerem reprezentacji Polski

Boniek zdradził, że jeszcze dwie godziny wcześniej miał na biurku aneks do umowy z trenerem. Panowie postanowili jednak zakończyć współpracę. 

Rozmawiałem z Nawałką ostatnie dwa, trzy dni. O 10 rano był aneks do umowy Nawałki na moim stole. Popatrzyliśmy sobie jednak głęboko w oczy. Reprezentacja wymaga korekt. Myślałem, że razem znajdziemy porozumienie. Adam Nawałka do 30 lipca jest trenerem reprezentacji Polski, potem szukamy nowego trenera - powiedział. 

Adam Nawałka w swojej przemowie podkreślił, że jest świadomy, że polska kadra na mundialu 2018 nie spełniła oczekiwań kibiców.  

Przypominam sobie pierwsze powołania. Było wiele kontrowersji. Ale to wszystko miało sens. (...) Wiem jednak, że nie spełniliśmy oczekiwań, a ja biorę pełną odpowiedzialność na siebie. Życzę wszystkim, żeby co dwa lata polska reprezentacja jeździła na wielkie imprezy. Wracając do analizy występu na mundialu - nie osiągnęliśmy zakładanych celów. W bardzo krytyczny sposób podchodzę do tego, co się wydarzyło.

Adam Nawałka dodał także, że reprezentacji jest już potrzebny nowy trener. 

Nie trafiłem ze składem. Zdawałem sobie sprawę, że wielu zawodników miało problemy. Piłkarzy chce pochwalić za wkład w treningi. (...) Uważam, że coś się wyczerpało i potrzebny jest nowy trener. Każdy dzień pracy z kadrą był jednak fantastyczny.

Nawałkę pożegnano na konferencji ogromnymi brawami. 

Trener Adam NawałkaTrener Adam Nawałka Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Wpadka podczas konferencji Adama Nawałki 

Podczas oficjalnej konferencji zdarzyła się zabawna wpadka. Dziennikarz "Faktów" TVN zwrócił się do Adama Nawałki, nazywając go... premierem! Najprawdopodobniej przejęzyczył się i chciał powiedzieć po prostu "trenerze". :)

Kto zastąpi Adama Nawałkę? 

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Adama Nawałkę na stanowisku selekcjonera. Zbigniew Boniek podkreślił na konferencji, że wybór zapadnie już niedługo.

14 lipca mamy zarząd PZPN. Wówczas powinienem dostać pozwolenie na poszukiwanie szkoleniowca. Dokonam wyboru trenera, który zna kilka języków. Chce poznać jego system myślenia. Trener dostanie projekt.

Kogo obstawiacie?

JT

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.