Kinga Rusin nie wylogowała się z FB i napisała sobie przychylny komentarz? Tłumaczy: Zalała mnie fala hejtu

Kinga Rusin nie wylogowała się z Facebooka i napisała przychylny komentarz pod własnym postem o uchodźcach? Tak twierdzą internauci. Dziennikarka tłumaczy, że została źle zrozumiana, a cała afera to próba odwrócenia uwagi od sedna problemu. "Nie można mówić tego, co się myśli".

Kinga Rusin coraz częściej angażuje się w sprawy polityczne i społeczne. Ostatnio w "Dzień Dobry Wakacje" zaapelowała do mieszkańców naszego kraju, by zmienili swoje podejście do uchodźców. 

Kiedyś myśmy musieli prosić o pomoc i znaleźli się tacy, którzy nas przyjęli. Byliśmy kiedyś uchodźcami. Jakaż pamięć ludzka bywa krótka. Kiedy powstała armia generała Andersa w ZSRR na mocy porozumienia Sikorski-Majski, była szansą na ocalenie i życie. Przeżycie setek tysięcy ludzi zamkniętych w rosyjskich łagrach. Ale żeby ci ludzie z powrotem trafili do Polski, musieli tak naprawdę prawie okrążyć kulę ziemską. Okazuje się że schronienie 100 tys. ludzi znalazło nie gdzie indziej, tylko w Iranie. Byliśmy kiedyś uchodźcami. I nigdy o tym nie zapominajmy - mówiła. 

W sieci zawrzało. Na profilach w mediach społecznościowych dziennikarki pojawiła się fala negatywnych komentarzy. W odpowiedzi na krytykę Rusin opublikowała na swoim Facebooku list, który napisała do niej jedna z fanek. Kobieta zgadza się ze zdaniem Rusin i twierdzi, że imigranci są "o wiele lepsi niż typowy Polak za granicą".

Jeden komentarz pod postem szczególnie przyciągnął uwagę internautów. Autorem komentarza jest Kinga Rusin, ale po treści można wywnioskować, że dziennikarka zapomniała się przelogować... Zresztą zobaczcie sami: 

Kinga RusinKinga Rusin Facebook.com/kingarusin/

Internauci natychmiast zareagowali.

Nikt nie zauważył, że Kinga sama siebie chwali? Zapomniała się przelogować, czy tak lubi sama ze sobą "pogadać"? - komentarzy w podobnym tonie było mnóstwo.

Odpowiedź Kingi Rusin

Sama zainteresowana zabrała głos na Instagramie.

Mój komentarz do mojego własnego postu to był po prostu kolejny list, który dostałam na priv, skopiowałam i opublikowałam jako element dyskusji. Polska hejtem stoi. Niestety...

W rozmowie z Plotek.pl dziennikarka dodaje, że po ostatnich postach na temat imigrantów "zalała ją fala prawicowego hejtu", a afera wywołana przez internautów to odwracanie kota ogonem.

To jest fala zorganizowanego prawicowego hejtu. Historia dotyczy tego, że nie można mówić tego, co się myśli, a nie tego, że nie wylogowałam się z Facebooka.

Screen listu od fanki Rusin zamieściła później na Facebooku. Opatrzyła go własnym komentarzem zaadresowanym do "hejterów".

Do wszystkich kretynów (mówię tylko do tych nienawistników którzy mnie tak, lub gorzej nazwali), hejterów z rzekomej "prawej" strony, którzy nie słuchają słów Prymasa Polski o uchodźcach, wypisują idiotyzmy na moim profilu i są bardzo z siebie zadowoleni! - zaczęła Rusin.
Sami się teraz zaoraliście pokazując, że nie potraficie czytać ze zrozumieniem i max waszej percepcji to tytuł nienawistnego artykułu! W komentarzach do mojego posta, którego treścią jest list Marty z Niemiec ZACYTOWAŁAM, jako głos w dyskusji, kolejny list, który dostałam na priv (ZAŁĄCZAM SCREEN). I TAK zrobiłam to ze swojego konta, tego samego na które dostałam list! Jak łatwo jest wywołać hejt i manipulować debilami (używam tu ich własnych słów), którzy czytają wyłącznie nagłówki nienawistnych prawicowych portali.
Żal. Idźcie przeprosić za to do kościoła, pseudo-katolicy! I poczytajcie nauki Jana Pawła II - spuentowała Rusin.

JT, wj

Więcej o:
Komentarze (138)
Kinga Rusin nie wylogowała się z FB i napisała sobie przychylny komentarz? Tłumaczy
Zaloguj się
 • elem901

  Oceniono 103 razy 81

  Zarówno tezy stawiane przez tą panią jak i treść tych cytowanych "listów" są na poziomie ameby. Mnie najbardziej wzruszył fragment o kobiecie w ciąży, która z mężem szła piechotą z Syrii do Niemiec i ogarnęła drogę w... 7 dni! Musiałaby trzaskać 450 km dziennie.

  Pomijając te głodne kawałki, to czemu ja o matkach z dziećmi ciągle słyszę, ciągle ktoś chce wpłynąć na moje emocje, za to widzę przypływające pontonami czy siedzące w obozach bandy roszczeniowych skurczybyków i osiłków. Mam ciotkę w Niemczech, starsza kobieta, która w małej miejscowości boi się chodzić przez park do sklepu, bo już kilka razy się nadziała na zaczepki "uchodźców" grasujących po okolicy. To jak to w końcu jest?

 • elenem

  Oceniono 60 razy 54

  A ja nic nie uwazam. Myślę sobie ze ...ludziom szkodzi zbyt długa i zbyt częsta obecność w internecie.

 • red.beast

  Oceniono 70 razy 46

  to niech przyjmie do siebie ponton kozojebcow i ich utrzymuje i nie zawraca gitary

 • Tomasz Wierzbicki

  Oceniono 43 razy 37

  Ciekawe jakby ośrodek miał powstać na terenie wypasionego osiedla Kingusi to Kingusia dalej byłaby za?

 • waginoterianin

  Oceniono 40 razy 34

  Miała dobrego nauczyciela.

 • alinawaza

  Oceniono 84 razy 30

  Tak to jest jak sie po pijaku na fejsie udziela. A w tym programie rano w TVN to tez byla mocno zkacowana lub jeszcze wyraźnie pijana. No cóż jaki kraj takie elyyty.

 • Tomek Rogiewicz

  Oceniono 28 razy 26

  pani rusin i tym podobni celebryci chyba nie rozumieja problemu. mozna i chetnie pomoglibysmy syryjczykom tylko ze wszyscy uchodzcy mowia jestesmy syryjczykami. wszystkich jak magnes przyciaga europa. dlaczego nie arabia saudyjska qatar czy zea? no w europie jest wysoki socjal. nie trzeba robic a kasa sama wplywa. bede sie powtarzal robmy jak malezja czy australia - dajmy prowiant i wracajcie do siebie. jest oficjalna droga przejscia przez granice(z papierami).

 • marcin-m

  Oceniono 38 razy 26

  To ta pani od zdjecia z drewnem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX