Ada Fijał debiutuje w nowej roli i przy okazji wyznaje: Niewiele osób wie, że... To może być dla Was spore zaskoczenie!

Ada Fijał to kobieta wielu talentów. Ukończyła stomatologię, pracuje jako aktorka, a teraz podjęła kolejne wyzwanie i została... lektorem.

Adę Fijał świetnie znamy jako aktorkę i parodystkę, autorkę zabawnych filmików z
cyklu "Peszyn for Feszyn". Teraz gwiazda podjęła się nowego wyzwania i nagrała audiobooka dla Storytel Polska.

Dla mnie, jako osoby, która kocha czytać, było to ciekawe i wciągające zajęcie, głównie dzięki doskonale napisanej, wielowątkowej powieści.

Ta powieść to "Pani doktor" Weroniki Wierzchowskiej. Książka opowiada historię Anny Tomaszewicz-Dobrskiej, pierwszej Polki praktykującej w zawodzie lekarza.

Fabuła jest mi niezwykle bliska - mówi Fijał. Niewiele osób wie, że skończyłam, poza PWST, Collegium Medicum UJ (wydział lekarski, oddział stomatologia) - zatem historia doktor Tomaszewicz-Dobrskiej, jej upór i ponadprzeciętne zaangażowanie, jest mi z tego powodu szczególnie bliskie. Czuję się wyróżniona.

Historia opisana w "Pani doktor" opowiada o trudach walki z męskim środowiskiem lekarskim, o zapoczątkowanej tym samym kobiecej rewolucji a także o poświęceniu, którego motorem jest wielka pasja i marzenia. Bohaterka nie chce i nie może ich porzucić. Dobrska była lekarką chorób kobiecych i pediatrą. Jeśli Wisłockiej, która pracowała w drugiej połowie XX wieku trudno było przedrzeć się przez mur szowinizmu, arogancji i beztroski, to tylko można sobie wyobrazić jak trudno było dr Annie, która
pracę w swoim zawodzie zaczęła w 1882 roku.

Ada Fijał pozuje na ściance. Zjawia się Kożuchowska i liczy się już tylko ona. Mina Fijał? Musicie to zobaczyć!

red

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.