Irańska telewizja ocenzurowała Charlize Theron przez tę kreację. "Karygodne!". To trzeba zobaczyć!

Charlize Theron chyba nie spodziewała się, że jej kreacja wywoła takie zamieszanie. Co mamy na myśli? Irańska telewizja postanowiła ją przez nią ocenzurować!

Charlize Theron na oscarowej gali pojawiła się w typowo hollywoodzkiej kreacji, która wdzięcznie odsłoniła jej piękny dekolt i ramiona. Irańska telewizja uznała ją jednak za zbyt odważną i gdy aktorka wręczała statuetkę za najlepszy film nieanglojęzyczny, który zdobył właśnie irański obraz "The Salesman", postanowiła ją ocenzurować. A zrobiła to w dość nieudolny sposób: najpierw dorysowując coś na kształt golfu, a po chwili zastosowując efekt blur, zupełnie rozmazując obraz.

Ten sam los podzieliła odbierająca w imieniu twórców nagrodę Anousheh Ansari, inżynier i pierwszą Iranka, która poleciała w kosmos. Jej strój również okazał się zbyt wyzywający i został na nią naniesiony kwadracik cenzury.

Na gali nie pojawił się reżyser filmu Asghar Farhadi, który postanowił zbojkotować galę, manifestując tym samym swe potępienie dla polityki imigracyjnej Trumpa. 

Na Facebooku organizacji My Stealthy Freedom, która działa na rzecz praw kobiet w Iranie, pojawił się jednoznaczny komentarz.

To typowy przykład strachu Republiki Islamskiej przed odkrytymi ramionami irańskich kobiet. To karygodne, ale to dokładnie pokazuje, jak irańskie media transmitują tego typu wydarzenia od lat. 

A Wy, co o tym sądzicie?

AW

To było jedno z większych rozczarowań czerwonego dywanu. Suknia OK, ale Charlize stać na DUŻO więcej

 

Więcej o: