"Milionerzy". Pada pytanie o IMGW. Odpowiedź prawidłowa, ale skrótu nie udało się rozszyfrować. "Rozwalił mnie gość!"

Program "Milionierzy" jak żaden inny demaskuje braki w tzw. wiedzy ogólnej. Tym razem jego ofiarą został 32-latek z Gdyni.

W "Milionerach" liczy się przede wszystkim wiedza ogólna i odporność na stres. Najpierw bowiem uczestnicy muszą w jak najszybszym tempie odpowiedzieć na jedno pytanie, by móc usiąść naprzeciw Huberta Urbańskiego. Tym razem udało się to Pawłowi Rutce, 32-latkowi z Gdyni, który na co dzień jest marynarzem. To właśnie jemu w trakcie gry o "Milion" zdarzyła się wpadka.

O co dokładnie chodzi? Przy trzecim pytaniu o 2 tys. złotych, które brzmiało: "IMGW wydaje ostrzeżenia, kiedy należy się spodziewać...", Rutka co prawda nie miał problemu z odpowiedzią, ale jego próby rozszyfrowania samego skrótu były dość zabawne.

Podejrzewam, że IMGW to nie jest polski skrót, tylko angielski. Wydaje mi się, że to jest coś typu International-coś-tam-Weather, więc odpowiedź D, deszczowej nawałnicy - doszedł metodą dedukcji.
To IMGW, o którym mówisz, że to jest angielski skrót, to jest Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - odpowiedział Urbański już po ogłoszeniu prawidłowej odpowiedzi.
Ale i tak zgadłem. International... - kontynuował niewzruszony Rutka.

Internauci byli jednak bezlitośni i nie przeszli tak łatwo do porządku dziennego po jego wpadce. Na Twitterze pojawiło się sporo prześmiewczych komentarzy.

IMGW to nie jest polski skrót, to nie jest polski skrót, to nie jest polski skrót #Milionerzy.
Ja pierwszy przegapiłem i drugiego już pilnie pilnowałem. Fajnie, że ten program wrócił. Ale ten gość z IMGW mnie rozwalił #Milionerzy.

Zapewne to nie ostatnia taka sytuacja w 'Milionerach" ;).

Jesteście ciekawi, czy potrzebowalibyście kół ratunkowych, by wygrać milion? Swoją wiedzę możecie sprawdzić w naszym quizie "Milionerzy", do którego pytania przygotował specjalnie Hubert Urbański.

AW

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.