Skandaliczny wpis szefowej "Wiadomości" po śmierci Wajdy. Skasowała go, a teraz się tłumaczy

Szefowa redakcji "Wiadomości" wystosowała zaskakujący apel do artystów po śmierci Andrzeja Wajdy. Miało być to nawiązane do niedzielnych protestów pod hasłem "Nie oddamy wam kultury". Kontrowersyjny wpis później skasowała.

Andrzej Wajda, wybitny polski reżyser, zmarł w niedzielę wieczorem. Marzena Paczuska, szefowa redakcji "Wiadomości", wykorzystała tę okazję do skomentowania niedzielnego protestu polskich artystów, którzy przeciwstawiają się ingerencji polityków w kulturę. 

Andrzej Wajda R.I.P. Walcie się dalej - napisała. 

Wpis Marzeny PaczuskiejWpis Marzeny Paczuskiej Twitter.com/marzenapaczusk

 W późniejszych wpisach próbowała wyjaśnić, że chodziło o ukazanie tego, jak nieistotne są te protesty w obliczu śmierci Wajdy. 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, wpis ostatecznie zniknął z jej profilu. 

To nie pierwszy raz, kiedy Marzena Paczuska wzbudza kontrowersje swoimi wpisami na Twitterze. Wcześniej użytkownicy serwisu wytykali szefowej "Wiadomości" mijanie się z prawdą, gdy zapewniała, że prawicowi dziennikarze nigdy nie używali określenia "reżimowa" w kontekście TVP w czasach rządów koalicji PO-PSL. 

Innym razem porównała wizytę w programie Wojewódzkiego do wizyty w oborze. Rozmówcy szybko przypomnieli Paczuskiej, że gościem "obory" Wojewódzkiego był w przeszłości prezes TVP Jacek Kurski.

Zobacz wideo

EK