Leonardo DiCaprio UKRADŁ Oscara?! Historia jest ciekawa, a on ma w domu statuetkę Marlona Brando! "Zdobyli ją od...". Teraz może mieć problemy

Leonardo DiCaprio zdobył Oscara tylko raz, ale w jego domu już wcześniej pojawiła się inna statuetka, która zaginęła po śmierci Marlona Brando.

Leonardo DiCaprio miał co prawda wielokrotnie szansę na zdobycie Oscara, ale na razie wygrał tylko raz. Wcześniej żarty z jego kolejnych nominacji do tej prestiżowej nagrody i kolejne spektakularne porażki były nieodłącznym elementem każdej gali.  Wygląda jednak na to, że już wcześniej znalazł sposób na ukojenie swoich smutków.  Jaki? Przez długi czas w domu trzymał inną, oczywiście nie swoją, statuetkę.

Chodzi o nagrodę Marlona Brando , którą legenda kina zdobyła za rolę w filmie "Na Nabrzeżach" w 1954 roku. Po śmierci aktora w 2004 roku ślad po niej zaginął. Teraz okazuje się, że od dłuższego czasu bezpiecznie spoczywała na kominku DiCaprio.

Jak gwiazdor wszedł w jej posiadanie? Nie od dziś wiadomo, że aktor marzył o Oscarze. Jego marzenia postanowili spełnić znajomi, związany z wytwórnią Red Granite Pictures, Riza Aziz i biznesmen, Jho Low. To oni właśnie podarowali mu na 38. urodziny charakterystyczną statuetkę. Jak donosi "Daily Mail":

Panowie zdobyli ją od sprzedawcy pamiątek, Ralpha DeLuci, w New  Jersey. Zapłacili za nią zawrotną kwotę 600 tysięcy dolarów.

Na taki gest może liczyć niewielu, ale czego się w końcu nie robi dla przyjaciół. To jednak nie koniec historii. Kontrowersje wzbudza przede wszystkim to, że prawo zakazuje sprzedaży - komukolwiek - statuetki zwycięzców Oscara, bez uprzedniego zaproponowania wykupienia jej Akademii za symboliczne 10 dolarów. W tym przypadku oczywiście nie miało to miejsca.

Informacja o odnalezieniu statuetki z pewnością ucieszy archiwistę , zajmującego się Marlonem Brando:

To byłoby wspaniałe mieć ją z powrotem - czytamy na "Daily Mail"

Wszyscy jej szukali. Tymczasem ona bezpiecznie spoczywała w domu Leonarda DiCaprio. Na razie nie ma żadnych informacji o tym, co stanie się ze szczęśliwie odnalezioną zgubą.

AW