Postępowanie wobec Piotra Adamczyka zostanie umorzone? Jest oficjalny komunikat

Piotr Adamczyk złożył wniosek o warunkowe umorzenie prowadzonego wobec niego postępowania. Prokuratora się do niego przychyliła, aktor czeka jeszcze na decyzję sądu.

Piotr Adamczyk może liczyć na umorzenie prowadzonego przeciwko niemu postępowania w związku z wypadkiem, który spowodował w 2013 r. Jego ówczesna partnerka Weronika Rosati doznała trwałych obrażeń nogi. Leczenie trwa do dziś, więc aktorka zdecydowała się złożyć do prokuratury wniosek o ściganie sprawcy wypadku. Adamczyk przyznał się do winy, złożył zeznania i jednocześnie wnioskował o warunkowe umorzenie postępowania. Teraz wiadomo, że prokuratura do wniosku się przychyliła i przekazała go do Sądu Rejonowego w Zamościu.

Prokuratura Rejonowa w Zamościu skierowała w dniu 26 sierpnia 2016 r. wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec Piotra A. do Sądu Rejonowego w Zamościu - czytamy w oficjalnym komunikacie prokuratury.
Instytucja warunkowego umorzenia jest tzw. środkiem probacyjnym i polega na umorzeniu postępowania przy ustaleniu okresu próby. Stosowana jest w sytuacjach, gdy wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności sprawy nie budzą wątpliwości, a postawa podejrzanego wskazuje, iż będzie w przyszłości przestrzegał porządku prawnego.
W razie przychylenia się przez Sąd do wniosku, wyznaczony zostanie okres 1 roku tytułem próby oraz obowiązek uiszczenia przez podejrzanego kwoty 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Za spowodowanie wypadku Adamczykowi groziły nawet trzy lata pozbawienia wolności

WJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.