Córka Ewy Błaszczyk wybudziła się ze śpiączki? Tak podały tabloidy. Jest komentarz fundacji Akogo

"Na taką wiadomość czekała 16 lat". Tygodni "Rewia" podał, że nastąpił przełom w leczeniu córki Ewy Błaszczyk. Informacja szybko została przeinaczona w mediach. Jak dowiedziała się Gazeta.pl, prawda przedstawia się inaczej.

Na okładce "Rewii" widzimy uśmiechniętą Ewę Błaszczyk i podpis: "Na taką wiadomość czekała 16 lat. Terapia przynosi sensacyjne rezultaty". Z treści artykułu wynika, że do tej pory pogrążona w śpiączce Aleksandra Janczarska zaczęła wodzić wzrokiem i reaguje na dźwięki. Kolejne media dokonały nadinterpretacji tej informacji, w efekcie zaczęto wręcz podawać, że dziewczynka całkowicie wybudziła się ze śpiączki.

Przełom miał nastąpić dzięki innowacyjnej operacji wszczepienia elektrostymulatora ośrodkowego układu nerwowego, którą wykonano w maju tego roku. Jak dowiedziała się Gazeta.pl, przełom niestety nie nastąpił.

Stan zdrowia Aleksandry Janczarskiej nie zmienił się i jak dotąd nie doszło do wybudzenia ze śpiączki. Doniesień medialnych nie komentuje na razie sama aktorka - przebywa za granicą i nie można się z nią skontaktować - czytamy na Gazeta.pl.

Aleksandra Janczarska 16 lat temu zakrztusiła się przy popijaniu tabletki i od tej pory przebywa w śpiączce.

ZI

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.