"Pakistańska Kim Kardashian" została uduszona przez brata. "Przynosiła hańbę naszej rodzinie"

Qandeel Baloch w Pakistanie była gwiazdą. Była, bo w piątek zginęła z rąk własnego brata.

Qandeel Baloch, pakistańska piosenkarka, modelka i prezenterka, nie żyje. Została uduszona "honorowo" przez swojego brata. W piątek miało dojść między rodzeństwem do kłótni w następstwie której mężczyzna zamordował Baloc, gdy spała. Podejrzany przyznał się do winy:

Ona przynosiła hańbę naszej rodzinie, nie mogłem tego tolerować. Zabiłem ją kiedy wszyscy inni poszli do łóżka - powiedział.

Baloch  popularność zdobyła dzięki udziałowi w "Idolu". Wkrótce potem zyskała miano "pakistańskiej Kim Kardashian" z uwagi na swój typ urody oraz kontrowersyjny wizerunek, który budowała na wyzywających zdjęciach publikowanych w sieci. To właśnie te fotografie miały przynosić - zdaniem jej brata - hańbę całej rodzinie.

Używała mediów społecznościowych, by zyskać popularność, a ludzie reagowali na nią skrajnie: od podziwu do zniesmaczenia. Niektórzy uznali informację o jej śmierci za dobrą wiadomość. Inni zdecydowanie to potępili - donosi BBC.

Tak zwane honorowe zabójstwa w Pakistanie to codzienność.

Żadna kobieta nie jest będzie bezpieczna w tym kraju, dopóki mężczyźni nie będą wysyłani do więzień - mówi w rozmowie z AP pakistańska reżyserka Sharmeen Obaid-Chinoy

Qandeel Baloch miała 26 lat. Osierociła 8-letniego syna.

WJ

 

Więcej o:
Komentarze (21)
"Pakistańska Kim Kardashian" została uduszona przez brata. "Przynosiła hańbę naszej rodzinie"
Zaloguj się
 • Gość: :/

  Oceniono 4 razy 4

  Można kogoś okraść, pobić jednego w pięciu, ugodzić nożem w plecy- nic z tych rzeczy nie przynosi hańby. Siostra pójdzie z chłopakiem do łóżka- hańba na trzy pokolenia.

 • Gość: doku

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ona osierociła swoje dziecko - co za paskudny idiom, sugerujący winę kobiety, że niby powinna uważać i się nie narażać, jako odpowiedzialna matka. Owszem, powinna wiedzieć, co ją czeka z takimi damskimi bokserami w rodzinie, ale trudno jest się ustrzec zdeterminowanego mordercy. Zreszta zbrodnia sama w sobie jest czymś codziennym, niewartym robienia sensacji. Gdyby o każdej takiej zbrodni na świecie pisały gazety, nic innego by się nie zmieściło. Tego rodzaju zbrodnia zasługuje na artykuł dopiero wtedy, gdy nie można znaleźć winnego, albo gdy winnemu uchodzi ona na sucho. Musicie więc uważnie śledzić śledztwo i proces zbrodniarza i informować nas od czasu do czasu o ważnych zwrotach. Jeśli go skażą na np. 20 lat, to nie będzie sensacji.

 • Gość: Hans

  Oceniono 2 razy 2

  I jak takiego z drona nie j....ć no brak slow, a jej syn bedzie tetaz chowany przez brata na dobrego taliba i obaj dostana niemiecki paszport bo krzywda im sie w ojczyznie dzieje

 • Gość: D

  Oceniono 1 raz 1

  Zapomnieliście dodac ze walczyla o prawa kobiet i krytykowala prawo za brutalnosc mezczyzn wobec kobiet w jej kraju! Ale bydle nie ma skrupułów i nie widzi nic zlego w morderstwie wlasnej siostry. Niech jej śmierć sni mu sie do końca zycia.

 • kocurxtr

  Oceniono 1 raz 1

  i po ch.uj to Europie ?

 • kocurxtr

  Oceniono 1 raz 1

  macie swoich miłujących pokój islamistów...
  i wy chcecie to bydło do Europy ?

  mam nadzieję, że Joanna Mucha dobrze się przyglądnie jak wygląda 'ubogacenie' kobiet według islamu

 • stary.gniewny

  Oceniono 1 raz 1

  Wg Zandberga bez tych ubogacających obyczajów europejskie społeczeństwa nie przetrwają.

 • Gość: tektur

  Oceniono 3 razy 1

  "A lewak i tak podłoży swój głupi łeb pod muzułmański topór "
  Przecie ten zamordystyczny, mizoginistyczny, nietolerancyjny islam wyjątkowo pasuje do tradycyjnych wartości kultywowanych przez prawicę, tępy bezmózgi prawaku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX