Monika Olejnik w TVP? Tak chciałby Kukiz. Dziennikarka odpowiedziała. I wbiła szpilę dyrektorowi Jedynki

Paweł Kukiz wyznał, że chciałby, aby Monika Olejnik stała się częścią ekipy TVP. Co ona na to? Nie dość, że odmawia, to jeszcze dopieka dyrektorowi.

Pod koniec stycznia Paweł Kukiz w rozmowie z Se.pl podzielił się swoją wizją mediów publicznych. Zdaniem polityka świetnie wpisaliby się w nią Monika Olejnik i Mariusz Max Kolonko.

Telewizja publiczna musi być otwarta dla różnych światopoglądów. Pani Monika Olejnik to świetna dziennikarka, bardzo ją cenię. Mogłaby np. poprowadzić "Kropkę nad i" w TVP - powiedział .

Nowy dyrektor Jedynki Jan Pawlicki skomentował pomysły Kukiza. Jeśli chodzi o Maxa Kolonkę, jest na "tak". A Olejnik? Zdecydowanie ucina temat.

Pozdrawiam panią Monikę, ale to jest zbyt specyficzna forma publicystyki, jaką uprawia. Szanuję ją jako dziennikarkę. W tym przypadku jednak nie przewiduję takiej możliwości, żeby pani Monika dostała ode mnie ofertę - odpowiedział Dziennikowi.pl.

Wypowiedź Pawlickiego dotarła do Olejnik. Dziennikarka nie pozostawiła jej bez odpowiedzi. I to takiej, po której adwersarzowi zaczyna się współczuć.

Chciałabym zawiadomić pana dyrektora TVP1 - nazwiska nie pamiętam, dorobku nie znam - że nie staram się o pracę w Telewizji Publicznej. Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Prowadzę Kropka nad i w TVN24. Zapraszam do oglądania. Z poważaniem, Monika Olejnik - czytamy na FB dziennikarki.
Zobacz wideo

ZI

Więcej o:
Copyright © Agora SA