Leonardo DiCaprio u papieża Franciszka na audiencji. Rozmowa o ochronie środowiska a prezent aktora oryginalny

Papież Franciszek przyjął Leonardo DiCaprio na audiencji w Watykanie. Rozmowa dotyczyła ochrony środowiska.

Papież Franciszek przyjął Leonardo DiCaprio na czwartkowej audiencji w Watykanie. Rozmowa dotyczyła ochrony środowiska. Tematyka ta jest bliska zarówno aktorowi, który jest zaangażowany w działalność na jej rzecz, jak i papieżowi, który poświęcił jej encyklikę "Laudato si'". Na początku spotkania Leonardo DiCaprio po włosku podziękował papieżowi za przyjęcie go, potem zaś przeszedł na język angielski. Aktor wręczył papieżowi album z obrazami XVI-wiecznego holenderskiego malarza, Hieronima Boscha. DiCaprio zatrzymał się nad jednym z obrazów i wyjaśnił papieżowi, że będąc dzieckiem wpatrywał się w to dzieło, które wisiało nad jego łóżkiem. Obraz w dziecięcych wspomnieniach aktora "przedstawiał naszą planetę".

Dla mnie przedstawiał obietnicę przyszłości i oświecenia, a teraz równie dobrze przedstawia widok, którego jesteśmy świadkami - powiedział DiCaprio.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Potem aktor przekazał papieżowi czek opiewający na nieznaną sumę, który prawdopodobnie ma być przeznaczony na ochronę środowiska. Papież przekazał zaś DiCaprio kopię swojej encykliki "Laudato si'" i poprosił o modlitwę za niego.

Reuter.com podsumował spotkanie.

Było 13 papieży o imieniu Leo w historii kościoła katolickiego, ale chyba żaden z nich nie był tak sławny jak Leo, który w czwartek przekroczył próg Watykanu.

BP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.