Charlie Sheen ma HIV. Potwierdził to osobiście. Jest nosicielem od czterech lat

Charlie Sheen potwierdził w rozmowie w programie "Today" w stacji NBC, że wykryto u niego wirusa HIV.

W poniedziałek mediami wstrząsnęła informacja , że Charlie Sheen ma HIV. Nie był to jednak komunikat wystosowany bezpośrednio przez aktora lub jego rzeczników. Wiadomo było jednak, że gwiazdor serialu "Dwóch i pół" ustosunkuje się do tych doniesień we wtorkowym wydaniu programu "Today" stacji NBC. Tak też się stało, potwierdził, że HIV zdiagnozowano u niego cztery lata temu.

Jestem tu, aby aby potwierdzić, że mam HIV - powiedział Sheen. - (...) To trzy litery, które trudno zaakceptować.

Charlie Sheen przyznał, że czuł się w obowiązku, aby zabrać głos w tej sprawie, przez lawinę plotek i bolesnych domysłów, które godziły w inne osoby. Na publiczną rozmowę zdecydował się także ze względu na to, że "był szantażowany".

Diagnozę postawiono mniej więcej cztery lata temu. Wszystko zaczęło się od rozdzierających bólów głowy. Silne migreny powtarzały się, budziłem się zlany potem w kompletnie mokrym łóżku. 3-4 razy zostałem w nocy przewieziony na ostry dyżur do szpitala. Myślałem, że to guz mózgu, myślałem, że to koniec. Aż w końcu po serii badań, lekarze weszli do pokoju i bum!

Pół roku temu rodzina Sheena poprosiła Howarda Bragmana, czołowego publicystę i specjalistę od zarządzania kryzysowego o pomoc w poradzeniu sobie w tych trudnych chwilach. Ten w rozmowie z People.com potwierdził, że Sheen "poddaje się leczeniu" i "wiele bliskich osób w jego życiu wie o jego problemach".

To trwa już od jakiegoś czasu. Mówienie o tym nie jest dla niego specjalnie łatwe. Wiele go kosztowało trudu, by znaleźć w sobie odwagę i o tym opowiedzieć - mówił Bragman People.com. - Wiem już o tym od bardzo dawna i współczuję mu jego bólu. To ważna lekcja, którą mam nadzieję wykorzysta i zrobi z tego pożytek. Ta choroba bowiem może dotknąć każdego.

50-letni Charlie Sheen jest bardzo kontrowersyjną postacią w amerykańskim show-biznesie. Przez lata nie krył się z rozwiązłym trybem życia, wiadomo było też o jego licznych uzależnieniach. Kilka razy poddawał się terapii odwykowej. Oskarżano go także o przemoc wobec kobiet.

Jego kariera to pasmo wzlotów i upadków, przy czym te drugie zawsze wiązały się medialnymi aferami. Przez nie stracił posadę w komediowym serialu "Dwóch i pół". Zdjęcia paparazzi Sheena znajdującego się pod wpływem narkotyków czy alkoholu nie raz pojawiały się w tabloidach. Równie często opisywano też jego kolejne romanse, czy spotkania z prostytutkami.

karo

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o: