Maciej Kurzajewski nie poprowadzi już "Świat się kręci". Wiadomo, kto go zastąpi

Po tym, jak Maciej Kurzajewski "zareklamował" na antenie TVP program konkurencyjnego Polsatu, został odsunięty od prowadzenia show. Wiemy już, że nie wróci do "Świat się kręci". Jego miejsce ma zająć Artur Orzech.

Prezenter podczas prowadzenia "Świat się kręci" (9 września) przypomniał widzom o programie "Rinke za kratami", który wieczorem miał być emitowany w innej stacji.

Nie chciałem, żeby Rinke Rooyens, producent programu "Świat się kręci" stresował się, bo on ma dzisiaj premierę swojego programu "Rinke za kratami", 22.10. Państwo wiedzą, gdzie oglądać - powiedział.

Rooyens to producent "Świat się kręci", ale władzom TVP nie spodobało się, że ich dziennikarz zachęca widzów do oglądania programów innej stacji. Został odsunięty od prowadzenia (zastępowali go występująca z nim na zmianę Agata Młynarska i Artur Orzech), a ostateczna decyzja miała zapaść w ciągu kilku tygodni.

Serwis Wirtualnemedia.pl informuje , że firma Rinke Rooyensa przesłała na ich adres oświadczenie, z kórego wynika, że nikt nie prosił Macieja Kurzajewskiego o tego typu "pomoc". Tak ochocze reklamowanie programu konkurencji na pewno nie spodobało się Komisji Etyki TVP, która w wydanym oświadczeniu potępiła zachowanie dziennikarza:

Niedopuszczalne jest, aby dziennikarz TVP reklamował program komercyjnej stacji, konkurencyjnej wobec telewizji publicznej - czytamy.

"Świat się kręci" pozostanie w TVP1, prowadzącą dalej będzie Agata Młynarska. Jak dowiedział się portal "Wirtualnemedia.pl", Kurzajewskiego zastąpi Artur Orzech. Kurzajewski wróci do prowadzenia "Sportu" po głównym wydaniu "Wiadomości".

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem TVP, Joanną Stempień-Rogalińską.

Potwierdzam, że Maciej Kurzajewski nie będzie już prowadził programu - przyznała pani rzecznik. - Informacja o Arturze Orzechu nie pochodzi od nas, nie mamy jeszcze potwierdzenia tej wiadomości. Oficjalnie stanowisko prowadzącego nie zostało jeszcze obsadzone.

jus

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.