Gala MTV EMA 2013 już dziś o 21:00!

Eminem w ostatniej chwili potwierdził występ na dzisiejszej gali. Artysta zdobył najwięcej nagród w historii MTV EMA - w swojej kolekcji ma ich aż 13. Dziś otrzyma także statuetkę Global Icon.

Duet Ylvis (Bracia Vegard i Bard Ylvisaker) znany z internetowego hitu "The Fox (What Does The Fox Say?)", który przekroczył 200 milionów odtworzeń na YouTube, to światowy fenomen. W serwisie iTunes utwór kupiło ponad milion osób, a na liście Billboard utrzymuje się on już ósmy tydzień. Duet nagrał piosenkę na potrzeby trzeciego już sezonu ich telewizyjnego programu "I Kveld Med YLVIS", emitowanego w norweskiej TVNorge, który jest połączeniem talk show, komedii i muzycznego show. Eminem i Ylvis są już ostatnimi artystami, którzy potwierdzili występ na gali.

Widzowie z niecierpliwością czekają także na duet Miley Cyrus i Robina Thicke'a, który być może przebije nawet ich wspólne wykonanie "Blurred Lines" z gali MTV VMA 2013.

Terry Richardson/mat.prasowe

MTV ujawniło również szczegóły przygotowań do MTV EMA 2013. Za scenografię odpowiada Florian Wieder, który określił tegoroczny motyw przewodni, jako "fajny, imprezowy i kosmiczny". Podczas gali wykorzystanych zostanie o wiele więcej, niż w ubiegłych latach, laserów i świateł, co stworzy bardziej "inter-galaktyczny" nastrój. Do zbudowania sceny użyto ponad 10 tysięcy kilometrów kabli, a 20 kamer HD będzie rejestrowało show.

Makijażystka Debbie Dannel, wraz ze swoim czterdziestoosobowym "glam-składem" spędziła ponad 150 godzin, tworząc makijaż. Zużyła do tego: 10 tysięcy sztucznych diamentów, 30 litrów farby do ciała, ponad 5 tysięcy opakowań sztucznych diamentów, brokatu i innych błyskotek, 20 litrów lateksu w płynie, 150 par sztucznych rzęs i po 100 szminek i konturówek, 75 opakowań pudru i 20 kilogramów brokatu. Tancerze będą pomalowani farbą przez znanego artystę graffiti - The Urbanist.

mat.prasowe

Na zapleczu powstała również specjalna perukarnia, gdzie znalazło się 500 peruk i 100 kompletów doczepek. 40 walizek z "kosmicznymi" kostiumami przyjechało do Amsterdamu na potrzeby 50 tancerzy, których choreografem jest Kristin Denehy. Według plotek zza kulis, jeden z kostiumów został nazwany "Potrójna Pierś". Kapelusze zaprojektował Dinu Bodicu z Londynu, którego dzieła nosi m.in. Lady Gaga. Niektóre stroje zaprojektowała firma Don't Shoot The Messenger (DSTM). Natomiast kostiumy dyżurnego didżeja gali - Redfoo pochodzą z jego własnej kolekcji Le Freak. Widzowie mogą spodziewać się dużo odblasku i animalistycznych wzorów!

Za kulisami znajduje się 40 przebieralni dla najpopularniejszych współczesnych artystów, którzy już dziś pojawią się na scenie MTV EMA 2013. Ekipa położyła ponad trzy tysiące metrów kwadratowych dywanu, ustawiła 350 stolików i przygotowała 500 ręczników. Jedna z gwiazd poprosiła o dostarczenie do garderoby 20-kilogramowego ciężarka. Za kulisami znalazło się także 300 butelek wina, 125 zgrzewek piwa, 85 zgrzewek wódki, 48 butelek rumu, 30 butelek whiskey. Na artystów czekają też cztery tony lodu i ponad dwumetrowa wieża z owoców. Do dyspozycji gości będzie także 130 limuzyn.

mat.prasowe

W wyścigu o nagrody MTV EMA 2013 prowadzą Justin Timberlake i Macklemore & Ryan Lewis z pięcioma nominacjami każdy. Lady Gaga, Justin Bieber, Miley Cyrus i Robin Thicke są tuż za nimi, z czterema szansami na statuetkę. Taylor Swift, Bruno Mars, Green Day, Thirty Seconds to Mars, Daft Punk, Rudimental, Icona Pop I One Direction walczą o trzy nagrody. Artyści z dwiema nominacjami w różnych kategoriach to: Rihanna, Katy Perry, Eminem, Jay Z, Bastille, Imagine Dragons, The Killers, Paramore, Rita Ora, Drake, Afrojack, Avicii, Calvin Harris I Iggy Azalea.

MTV EMA jest świętem muzyki, gdzie nagradzani są najgorętsi wykonawcy rozmaitych gatunków muzyki z całego świata. Fani mieli niepowtarzalną okazję głosowania w różnych kategoriach MTV EMA na stronie www.mtvema.com lub na http://m.mtvema.com, m.in. w kategoriach Najlepszy Debiut, Najlepszy Występ na Żywo i innych. Głosowanie zakończyło się 8 listopada.

Największe gwiazdy muzyki na jednej scenie już dziś o godz. 21:00 na antenie MTV Polska. Relację z gali znajdziecie także na Kotku i kotkowym profilu na Facebooku - serdecznie zapraszamy!

Natalia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.