Z OSTATNIEJ CHWILI: Księżna Kate URODZIŁA!

Cały świat na to czekał.

Księżna Kate i książę William zostali rodzicami! Mają syna! Chłopiec waży około 3800 g i jest zdrowy. Przyszedł na świat o 16:24 czasu londyńskiego, czyli o 17:24 polskiego czasu. Książę William był przy żonie w czasie porodu. Świeżo upieczona mama mówi, że czuje się dobrze - informuje agencja Reutera. Zostanie z synkiem na noc w szpitalu. Źródła Pałacu Kensington twierdzą, że Kate i William opóźnili ogłoszenie narodzin dziecka o cztery godziny, bo chcieli spędzić trochę czasu razem.

Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi! - powiedział książę William cytowany przez serwis BBC.co.uk.

Księżna została przyjęta do szpitala w poniedziałek przed 6 rano.

Zobacz, co działo się przez cały dzień - Relacjonowaliśmy wszystko, co działo się w poniedziałek. Zobacz, jak wyglądało "The Great Kate Wait"

Syn Williama i Kate jest trzeci w kolejce do tronu Wielkiej Brytanii - po swoim ojcu i dziadku, księciu Karolu.

Książę Karol wystosował specjalne oświadczenie:

Oboje z żoną jesteśmy przeszczęśliwi z narodzin mojego pierwszego wnuka. To niesamowicie wyjątkowy moment dla Williama i Catherine i cieszymy się razem z nimi z narodzin ich synka.
Bycie dziadkiem jest wyjątkowym momentem w życiu każdego człowieka, o czym zapewniało mnie mnóstwo osób w ostatnich miesiącach, więc jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że zostałem po raz pierwszy dziadkiem i już nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy dziecko.

Marcus Setchell, lekarz, który przyjmował poród, powiedział, że synek Kate i Williama jest "wspaniałym, pięknym dzieckiem".

Jak narodziła się miłość Williama i Kate? W 2001 roku William po raz pierwszy zauważył Kate podczas studenckiego pokazu mody na Uniwersytecie St. Andrews. Oboje tam studiowali. Spodobała mu się.

Kate MiddletonKate Middleton Kolaż lula.pl

Ale najpierw była przyjaźń. Kate i William zamieszkali razem z innymi znajomymi. Mogli się lepiej poznać i okazało się, że się w sobie zakochali. Wszyscy czekali na zaręczyny, po cichu żartując z Kate. Prasa dała jej złośliwy przydomek "Watie Katie".

Kate Middletoneastnews East News

W 2007 roku para nie wytrzymała presji prasy i rozstała się. Kate, by pokazać, że nie potrzebuje Williama, pojawiała się na licznych imprezach i wywoływała sensację.

Kate Middleton.Kate Middleton. East News East News

Wrócili do siebie w 2009 roku. Rok później, w październiku, książę William oświadczył się Kate wręczając jej pierścionek, który wcześniej należał do księżnej Diany. Ślub odbył się w kwietniu 2010 roku w Opactwie Westminsterskim. Gośćmi byli m.in. Victoria i David Beckhamowie, a Kate ubrana była w suknię domu mody McQueen.

Kate Middleton, księżna CambridgeKate Middleton, księżna Cambridge  Agencja Gazeta

W grudniu 2012 roku księżna Kate i książę William ogłosili, że spodziewają się dziecka. Królewska rodzina nie chciała ujawniać płci dziecka, więc zaczęły się spekulacje. Plotkowano, że będą bliźniaki, innym razem Kate przez przypadek zdradziła, że będzie to córka.

księżna Kate i książę William.księżna Kate i książę William. Agencja Wyborcza.pl Agencja Gazeta

I okazało się, że wpadka Kate nie była prawdziwa.

Wyczekiwane przez rodzinę królewską i cały świat dziecko księcia Williama i księżnej Kate już ma swój tytuł. Królowa Elżbieta zarządziła, że będzie on brzmiał: Jego Królewska Wysokość Książę Cambridge.

Zobacz wideo

Nat

Więcej o: