Kręglicka tłumaczy się z krytyki Jolie: Nie mówiłam, że jestem przeciwna, tylko ostrożna

Aneta Kręglicka tłumaczyła się ze swoich słów.

Aneta Kręglicka ostatnio skrytykowała decyzję Angeliny Jolie o podwójnej mastektomii .

Szokująca sprawa! Myślę, że to pochopna decyzja, ja bym się w życiu chyba na coś takiego nie zdecydowała. Ja chyba nie miałabym na tyle odwagi, aby podjąć taką próbę uchronienia swojego zdrowia, choć rozumiem, że to wszystko dzieje się z myślą o dzieciach. Nie mogę powiedzieć, że podziwiam ją. Jest w tym coś dziwnego, coś dla mnie nie do końca zrozumiałego - powiedziała w wywiadzie dla Fakt.pl.

Wypowiedź ta była szeroko komentowana i krytykowana. W dzisiejszej rozmowie z Marcinem Prokopem i Dorotą Wellman w "Dzień Dobry TVN", była modelka tłumaczyła się ze swoich słów:

Pojawiła się gwiazda, która to zrobiła i powiedziała: Korzystajcie z mojego doświadczenia. Ja - osoba nie znająca się na tym, chciałabym usłyszeć opinie lekarzy! Nie oceniam Angeliny Jolie, ale uważam, że to powinien być impuls do rozmowy nie wśród celebrytów, ale wśród lekarzy specjalistów.

Dorota Wellman zapytała Kręglicką także o jej stanowisko w sprawie badań mammograficznych, którym jest podobno przeciwna:

Nie wypowiadam się na tematy, na których się nie znam. Nie mówiłam, że jestem przeciwna, tylko ostrożna. Moją wątpliwość budzą różne sprzeczne opinie na temat mammografii. Bardzo często się badam, nie jestem przeciwna badaniom. Jestem w grupie ryzyka 40-60 lat. Jestem na ten temat bardzo wrażliwa. Sugerowano mi, żebym to badała ultradźwiękami, nie mammografią. Mammografia zwielokrotnia możliwość zachorowania na raka. To moja prywatna opinia, jaką wypracowała sobie rozmawiając z lekarzami i dużo czytając.

Aneta KręglickaAneta Kręglicka WBF WBF

Na koniec rozmowy Kręglicka dodała:

Moja opinia to opinia laika. Ja bym poszła na rezonans magnetyczny osobiście. Jestem ostrożna, jeśli chodzi o to badanie.

Przekonuje Was tłumaczenie gwiazdy?

aga

Więcej o: