Politycy kłócą się o Annę Grodzką. Siwiec do Kurskiego i Sasina: Jesteście homofobami

Politykom puściły nerwy.

Anna Grodzka i jej seksualność wciąż są politycznym tematem numer jeden. W Radiu Zet doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy europosłem Markiem Siwcem z Ruchu Palikota a Jackiem Kurskim z Solidarnej Polski i Jackiem Sasinem z Prawa i Sprawiedliwości. Przedmiotem sporu była kandydatura Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu. Gazeta.pl przytacza sprzeczkę pomiędzy politykami:

Z tego swojego transseksualizmu Anna Grodzka zrobiła program polityczny. Nie ma zgody na to, by przez mianowanie na najwyższe stanowiska w państwie promować pewne postawy czy preferencje seksualne - powiedział Jacek Sasin.

Anna Grodzka.Anna Grodzka. Kapif Kapif

Jacek Kurski dodał:

Mamy do czynienia z ostentacyjnie-prowokacyjną poprawnością polityczną. Grodzka ma być marszałkiem nie dlatego, że jest doświadczona, tylko dlatego, że jest transseksualistką.

Powiedział też, że jedynym życiowym dokonaniem Anny Grodzkiej jest "dokonanie chirurgiczne".

Fot. Krzysztof Karolczyk/AG

Marek Siwiec nie wytrzymał i podsumował:

Wy jesteście po prostu homofobami. Jesteście homofobami, bo homofobia dotyczy także transseksualistów. Tak, jest takie zjawisko. Mnie jest was szkoda, po prostu. Ja wam głęboko współczuję, dlatego, że to jest pewna ułomność w waszym charakterze, ale to jest do zwalczenia.
Zobacz wideo

Ciekawe, czy do zwalczenia są też kłótnie pomiędzy politykami?

alex

Więcej o:
Copyright © Agora SA