Zbigniew Hołdys broni Kristen Stewart w "Newsweeku"

"Zaszczuwanie ludzi to jedno z bardziej ulubionych zajęć naszego gatunku" - pisze w swoim felietonie.

Nie da się ukryć, że Kristen Stewart została teraz zmiażdżona przez brukowce. Od czasu przyłapania jej na zdradzie nie ma po co wychodzić z domu... Wie, że wszędzie czają się na nią paparazzi. Hołdys przywołuje słowa Jodie Foster z artykułu, w którym aktorka broni młodszą koleżankę:

Piękna kobieta przemyka chodnikiem ze spuszczoną głową, próbuje ominąć wielkich facetów z czarnymi aparatami. Oni ją szturchają, wpychają w jej usta swoje obiektywy, wołają: "Kristen, jak się czujesz?", "Uśmiechnij się", "Masz ją?!", "Mam, mam!". Nie płacze. Nie podnosi głowy. Nauczyła się, że nie wolno. Ukrywa oczy za okularami, zaciska dłonie w kieszeniach, nic nie mówi, nigdzie nie patrzy, nie płacze - pisze aktorka w swoim artykule.

Hołdys zastanawia się nad tym, co powoduje, że dziś ludzie karmią się takimi historiami jak skandal ze zdradą medialnej pary.

Zaszczuwanie ludzi to jedno z bardziej ulubionych zajęć naszego gatunku. Dziś nie tylko bezkarne, ale wręcz podziwiane i bardzo intratne. Wiadomość o sukcesie nijak się ma do wiadomości o czyimś ewentualnym upadku. A upadek sfotografowany - ho, ho! Ten, co upada, staje się wtedy jednym z nas, nieudaczników, a to wywołuje oddech ulgi i uśmiech satysfakcji. Mamy go! Rozdeptanie takiego to czysta przyjemność! Dziś, gdy jest internet, całkowicie bezkarna i o wielkiej sile rażenia. Coś - jak się niedawno okazało - jak wyrzucenie psa przez okno z drugiego piętra - czytamy w " Newsweeku ".

Sama Kristen żaliła się na to, że czuje się niesprawiedliwie potraktowana. To ona jest obarczana winą za romans z Sandersem, choć nietrudno się domyślić, że jako niedoświadczona młoda dziewczyna po prostu dała się uwieść o wiele starszemu od siebie mężczyźnie. Popełniła błąd, ale bardzo go żałuje i nie potrafi się po tym pozbierać. Media na tym żerują i chętnie rozpisują się o tym, w jaki sposób Kristen cierpi.

Kristen Stewart, Rupert Sanders, Liberty Ross.Kristen Stewart, Rupert Sanders, Liberty Ross. AP

Robert Pattinson również nie ma spokoju - media śledzą każdy jego krok. Tymczasem Rupert Sanders prowadzi swoje życie jak gdyby nigdy nic i prawdopodobnie zdążył się już pogodzić z żoną i dziećmi...

Felieton Zbigniewa Hołdysa znajdziecie w tygodniku "Newsweek" .

Co o tym sądzicie?

Mau

Zobacz także:

Kristen Stewart i Robert Pattinson. Historia ich miłości

Kristen Stewart przyłapana w Los Angeles. Wreszcie przestała się ukrywać!

Robert Pattinson i Kristen Stewart nie będą promować "Przed Świtem cz.2"

Więcej o: