Kotek Express: Tajemniczy list seryjnego mordercy. Czy po 48 latach odnajdą ciało dziecka?

Dziś sobota, 18 sierpnia.

Tajemniczy list seryjnego mordercy. Czy po 48 latach odnajdą ciało dziecka?

Psycholog seryjnego mordercy dzieci Iana Brady'ego, została aresztowana za nieujawnienie informacji o prawdopodobnym miejscu ukrycia ciała jednej z jego ofiar. Kobieta miała otrzymać od zabójcy list, w którym - jak sama podejrzewała - były informacje mogące pomóc w znalezieniu zwłok Keitha Bennetta.

Keith Bennet miał 12 lat, kiedy w 1964 roku został uprowadzony i zamordowany przez parę seryjnych morderców dzieci - Iana Brady'ego i Myrę Hindley. Ani Brady, ani jego partnerka, która w wieku 60 lat zmarła w więzieniu, nigdy nie ujawnili miejsca ukrycia zwłok chłopca.

Andrzej Nowak, były gitarzysta zespołu TSA, potrzebuje krwi!

Potrzebna jest krew grupy ORh+, która powinna trafić do szpitala wojskowego w Krakowie, gdzie leży Andrzej Nowak, były gitarzysta zespołu TSA, obecnie wokalista kapeli "Złe psy".

Jego fani skrzykują się na Facebooku, na profilu grupy "Złe psy", apelując o oddawanie krwi dla muzyka . Na razie nie wiadomo, z jakiego powodu muzyk trafił do szpitala. Menedżer zespołu Jacek Adamczyk nie udziela żadnych informacji na ten temat.

Psycholog o Amber Gold: Jest grupa ludzi, dla których wizja stosu sztabek złota jest bardzo sugestywna...

Skąd skłonność do lokowania oszczędności w niepewnych parabankach? - Przyczynami są: brak wiedzy, naiwność i... chciwość. Osoby nastawione materialistyczne są wyczulone na komunikaty dotyczące zysku, obiecujące: "będziesz miał więcej". Stos sztabek złota na plakacie będzie dla nich bardzo sugestywny - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl psycholog prof. Dominika Maison.

"Curiosity" gotów do badania skał. Wybrał już pierwszy kamyk do analizy

Łazik "Curiosity", który dwa tygodnie temu wylądował na Marsie, jest gotów do badania skał. Wybrał już pierwszy kamień do analizy.

Siedmiocentymetrowy beżowy kamyk w kształcie piramidy ma już swą nazwę N165 i jest na celowniku łazika "Curiosity". Łazik wystrzeli w jego stronę krótki, ale bardzo silny promień laserowy. Fragment kamienia odparuje.

Obserwując tę mgiełkę przez specjalny teleskop, łazik będzie mógł zbadać jej skład chemiczny. Naukowcy nie spodziewają się na razie żadnych sensacji; chodzi raczej o przetestowanie systemów łazika.

więcej na gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.