18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Pamiętacie Danutę Lato? Jej WIELKIE PIERSI robiły furorę na Zachodzie... [ZDJĘCIA]

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Europie Polek nigdy nie wróciła do kraju.

Danuta Lato (prawdziwe nazwisko: Danuta Irzyk) dziś ma 49 lat i mało kto ją poznaje na ulicy. A jeśli już, to raczej mężczyźni, i to za granicą. Danuta Lato pod koniec lat osiemdziesiątych była bowiem jedną z najlepiej rozpoznawalnych polskich twarzy. Chociaż to raczej nie jej uśmiech przyciągał wszystkie rozmarzone spojrzenia.

Pochodząca z Szufnarowa - małej wsi pod Krosnem Danuta była dla wielu ucieleśnieniem bajki o Kopciuszku. Z nikomu nieznanej, zakompleksionej dziewczyny z prowincji stała się obiektem westchnień milionów mężczyzn w Europie. Wszystko to dzięki ogromnemu biustowi. Jego obwód wynosił aż 110 centymetrów!

Danuta została zauważona na wrocławskiej ulicy przez niemieckiego fotografa i za jego namową wyjechała do RFN, porzucając pracę przedszkolanki. Niesłychane wdzięki Polki spotkały się z entuzjastyczym przyjęciem zachodnich magazynów na panów. Danuta Lato emanowała naturalnością, która dla Niemców, Belgów i Hiszpanów była czymś nowym i niespotykanym.

Danuta Lato oprócz fotomodellingu próbowała swoich sił w przemyśle filmowym. Zagrała w kilku niemieckich serialach, pojawiła się także w polskiej telewizji na początku lat 90. (serial "W labiryncie"). Dużo lepiej szło jej jednak na rynkach muzycznych. Chociaż jej umiejętności wokalne i taneczne pozostawiały wiele do życzenia, udało jej się wylansować kilka hitów utrzymanych w stylistyce italo-disco. Oczywiście jej kształty mocno przyczyniły się do promocji muzyki... co zresztą widać na okładkach jej singli i składanek. Najpopularniejszym przebojem Danuty Lato jest "Touch my heart":

 

Lato zakończyła swoją karierę fotomodelki w 1989 roku i postanowiła poświęcić się rodzinie. Nigdy nie wróciła do Polski - być może dlatego, że nad Wisłą przylgnęła do niej niezbyt przychylna opinia. W jednym z wywiadów, których na ogół unika, powiedziała:

Kocham ojczyznę i chciałabym, żeby rodacy byli ze mnie dumni. A w kraju zrobiono ze mnie najgorszą prostytutkę...

Danuta Lato odcięła się od swojej przeszłości i wiedzie spokojne życie z dala od mediów. Ma męża i dwójkę dzieci. Do dzisiaj mieszka w Niemczech, gdzie pracuje jako... fizjoterapeutka. Ciekawe, czy pacjenci często ją rozpoznają...

tommy

Zobacz także:

Sukienka pękła jej NA PUPIE! No i co z tego? Ona lubi pokazywać swoje ciało i romansować z piłkarzami!

Zahia Dehar: Najseksowniejsza dziewczyna ostatnich czasów idzie jak burza. Zobacz, jak robi striptiz!

Seksowna Sara Faraj w BIKINI. Jej 5 minut TRWA!

Więcej o: