Dziennikarka TVN-u krytykuje Czubaszek? "Aborcja to nie jest powód do dumy"

Dziennikarka TVN24 znalazła świetny sposób, w który może skrytykować cieszącą się z dokonanej aborcji Marię Czubaszek.

Brygida Grysiak, dziennikarka TVN24 już niejednokrotnie udowodniła, że jest osobą bardzo konserwatywną. Krytykując Marię Czubaszek , oraz Kazimierę Szczukę za ich zbyt kontrowersyjne poglądy dotyczące aborcji postanowiła przenieść pole wojenne z telewizji na... papier.

Maria Czubaszek.Maria Czubaszek. 

Niedawno pojawiła się najnowsza książka dziennikarki TVNu pt: "Wybrałam życie. Aborcja to nie jest powód do dumy". Tytuł niewątpliwie nawiązuje do wypowiedzi Czubaszek o aborcji "Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam!". Opowiada ona o 11 kobietach, które mimo pragnienia aborcji zdecydowały się urodzić. Brygida Grysiak zapewnia, że sama jest autorką wszystkich zamieszczonych w niej tekstów.

W wywiadzie dla Wirtualnych Mediów opowiada:

Uważam, że debata o obronie życia jest postawiona na głowie. Dyskutuje się według schematu: Kościół za, feministki przeciw, prawica za, lewica przeciw. Słyszę albo o powtórce z Holokaustu albo o tym, że kobiety nie usuwają ciąży, bo się boją księży. Historie moich bohaterek pokazują, że takie argumenty i podziały nie przystają do rzeczywistości.

Brygida Grysiak.Brygida Grysiak. Brygida Grysiak

Ciekawi jesteśmy, co dziennikarka napisała o swojej 'koleżance z pracy' we wstępie i jak odpowie na to Maria Czubaszek. Kupicie tą książkę?

annik

Zobacz także: Czubaszek o gejach, eutanazji i aborcji. Szokujące? Skandal dźwignią handlu. Jak wykorzystują to gwiazdy Gessler o sukcesach. I tragedii: Zmarła moja córeczka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.