Dzieci, które zostały gwiazdami. Ala Janosz i Karolina Sawka opowiadają o swoich doświadczeniach

Ala Janosz "urodziła się" na scenie - po raz pierwszy wystąpiła w wieku 8 lat. Karolina Sawka, odtwórczyni roli Nel w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza, zagrała w filmie w "Pustyni i w puszczy" będąc w tym samym wieku. Jak to wspominają?

Obie dziewczyny w programie "Dzień Dobry TVN" dyskutowały na temat dziecięcych gwiazd. Czy tak wcześnie zdobyta sława nie wpływa negatywnie na ich rozwój? Jakie one same mają w tej kwestii doświadczenia? Zarówno Ala, jak i Karolina, podkreślały, że kluczową rolę w takiej sytuacji odgrywają rodzice. W ich przypadku nie było mowy o jakichkolwiek problemach, ponieważ stwierdzono jednoznacznie, że to nie kariera, a nauka mają być dla nich priorytetem.

To był stopniowy proces, a nie coś, co nagle weszło do mojego życia. Zostałam przygotowana. Realizacja filmu trwała pół roku i na planie nie miałam żadnych zajęć. Gdy wróciłam do domu, nauczycielka z mojej podstawówki przychodziła do mnie do domu i nadrobiłam. - wyznała Karolina. - Rodzice stwierdzili, że nauka jest pierwszorzędną sprawą. Były propozycje z różnych stron, ale to nauka była jednak priorytetem.
Rodzice kładli duży nacisk na to, aby nauka była numerem jeden, a śpiewanie było pasją, a nie sposobem na zarabianie. - dodała Ala. - Mądrość rodziców to jest podstawa. Nie widzę nic złego, żeby dziecko prowadziło talent show czy brało udział w filmach czy serialach, ale opieka rodziców i zapewnienie warunków do nauki to jest bardzo ważna sprawa.

Przykład innych dziecięcych gwiazd, chociażby Demi Lovato, uczy jednak, że czasami wsparcie rodziców nie wystarcza... Czy warto więc ryzykować? Może jednak lepiej zaczekać, aż dzieci staną się dorosłe, i dopiero wtedy pozwolić im spróbować swoich sił w show-biznesie?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Mau

Zobacz także:

Honorata Skarbek i Ala Janosz. Lans na salonach!

Nowy klip Ali Janosz. Dziewczyna, która śpiewała o jajecznicy w stylu vintage

Ala Janosz powraca?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.