Kotek Express: Tusk chce podnieść wiek emerytalny; Samolot wylądował bez koła; 16-latek zamordował na ulicy!

Dziś 24 lutego. Do wakacji pozostało 125 dni!

Podniesiemy wiek emerytalny albo czeka nas katastrofa!

Donald Tusk uważa, że jeśli nie dojdzie do podniesienia wieku emerytalnego, nastąpi katastrofa. Jego wizje dotyczą finansów i rynku pracy. Premier stwierdził:

Nie możemy zgotować ludziom takiego losu za 30 lat.

To jednak nie wszystko. Według Tuska złe byłoby również wprowadzenie dobrowolności ubezpieczeń emerytalnych.

Jeśli ktoś tego nie zrobi teraz, to będziemy brnęli w katastrofę m.in. finansową, rynku pracy (...) życie na emeryturze przez 30 lat za 800 zł miesięcznie to jest katastrofa. Jeśli my jeszcze bardziej spowodujemy, że ludzie będą pracowali relatywnie krócej i za mizerną emeryturę mieliby długo, długo żyć, to jest nierealne. My nie możemy zgotować ludziom takiego losu za 30 lat - podkreślił szef rządu.

Czy takie działania zmniejszą szansę na kryzys?

Samolot wylądował bez koła!

Rosyjski samolot An-148 awaryjnie lądował na lotnisku w Petersburgu.

Przy starcie w Berlinie od pasażerskiej maszyny odpadło koło - podaje naoczny świadek.

Przed lądowaniem maszyna krążyła nad lotniskiem Pułkowo-2 i opróżniała zbiorniki z paliwem. Na razie nie wiadomo, jak poważne były uszkodzenia podwozia. Samolot należy do linii lotniczych Rossija. Rejs FV 242 miał lądować planowo o 15.10 polskiego czasu. Na pokładzie były najprawdopodobniej 44 osoby.

Kolejny sukces pilota?

16-latek zabił na ulicy !

Zabójcą 74-letniego mężczyzny na warszawskiej Pradze Północ okazał się 16-latek. Do morderstwa doszło w listopadzie zeszłego roku. Pod koniec listopada do idącego ul. Kijowską 74-latka podeszło dwóch mężczyzn. Chcieli go okraść. Jeden z nich wyciągnął nóż. Napadnięty się bronił. Wtedy dostał śmiertelny cios. Od tamtego czasu policja poszukiwała bandytów. Kilka dni temu dzięki działaniom operacyjnym policjanci dowiedzieli się, kim jest młodszy z napastników. To 16-latek przebywający w schronisku dla nieletnich. Przyznał się do zabójstwa. Nastolatek był wielokrotnie notowany za rozboje, pobicia i kradzieże.

Powinien odpowiedzieć przed sądem, jak dorosły?

Żurawski kończy karierę sportową!

Maciej Żurawski oficjalnie kończy karierę i od 1 marca będzie dbał m.in. o promocję i kontakty ze sponsorami Wisły Kraków.

Z końcem lutego kończę oficjalnie karierę i zaczyna się dla mnie nowy czas. Trochę inaczej funkcjonuje się po tej drugiej stronie barykady... Sam jestem ciekaw jak to będzie. Chciałbym się sprawdzić i zrobić wszystko dla dobra Wisły. Nie jestem stremowany, bardziej ciekawy. Chciałbym zrobić wszystko dla dobra Wisły.

Operatorzy tracą! Wysyłamy coraz mniej SMS-ów!

Wraz z rozwojem internetu i zwiększaniu liczby kanałów komunikacji naturalnym jest, że ludzie powoli odchodzą od wysyłania SMS-ów - mamy przecież do dyspozycji wygodniejsze i, przede wszystkim, tańsze opcje. Z tego powodu przychody operatorów komórkowych stopniowo spadają. Jak wynika z raportu firmy analitycznej Ovum, w 2010 roku globalny przychód operatorów z tytułu SMS-ów zmniejszył się o 8,7 mld (o 6%), zaś w roku ubiegłym o 13,9 mld dolarów (o 9%). SMS-y ustępują miejsca takim aplikacjom, jak Whatsapp, Yahoo! Messenger, Windows Live Messenger czy czat na Facebooku, używanych także na smartfonach.

Czy rzeczywiście zapominamy o SMS-ach?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.