Kotek Express: Wichury i śnieg szaleją nad Europą; Jutro święto Trzech Króli; Cała Polska przeczyta prywatne SMS-y Kaczyńskiego?

Dziś 5 stycznia - imieniny Amelii, Marceliny, Edwarda, Piotra i Szymona. 29 lat temu Józef Glemp został mianowany kardynałem, a 25 lat temu Polacy po raz pierwszy zobaczyli ekranizację powieści ''Nad Niemnem''. Urodziny dziś obchodzi znany rysownik, Andrzej Mleczko.

Karta SIM Kaczyńskiego sprzedana! Na niej prywatne SMS-y

Wraz z limuzyną prezesa Jarosława Kaczyńskiego przypadkiem sprzedano kartę SIM do jego telefonu - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". Znajdują się na niej m.in. prywatne SMS-y i kondolencje po katastrofie smoleńskiej. Czy przeczyta je cała Polska?

Donald Tusk: Ustawa refundacyjna ''nie do ruszenia''

Donald Tusk oświadczył, że najbardziej istotne zapisy ustawy refundacyjnej są "nie do ruszenia". Podkreślił jednak, że możliwa jest zmiana niektórych przepisów dot. karania lekarzy i określania przez nich poziomu odpłatności pacjenta za leki. Dodał, że widzi dobrą wolę po stronie lekarzy i wyraził nadzieję na porozumienie. Wierzycie w taką szansę?

Wichury i śnieg - mamy prawdziwą zimę?

W Polsce rozszalały się wichury. Blokują drogi, przewracają ciężarówki. Zawalają się od nich budynki, m.in. fragment zabytkowego kościoła w Lututowie. Drzewa spadają na tory kolejowe i utrudniają komunikację. W Wielkiej Brytanii wiatry spowodowały problemy w dostawie prądu do ponad 30 tys. domów. Wichury przechodzą też nad Niemcami i Holandią. Odczuwacie tę zmianę pogody?

Litwini nas nie lubią?

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na Litwie, mieszkańcy tego kraju bardzo niechętnie godzą się na to, aby mieć Polaka za sąsiada. Mniej niż Polacy akceptowani są jedynie rodziny Romów. W sąsiedztwie Polaków nie chce mieszkać aż 51% Litwinów. Jak sądzicie - dlaczego?

Prahlad Jani - nie jadł i nie pił przez 70 lat. Lekarze nie rozumieją, dlaczego przeżył

Hinduscy lekarze próbują rozwikłać tajemnicę pustelnika, który twierdzi, że nic nie je i nie pije od ukończenia 12-ego roku życia, czyli od 70 lat. Mężczyzna mówi, że energię życiową czerpie z medytacji. Naukowcy próbują rozwiązać zagadkę:

Na razie możemy powiedzieć, że od 108 godzin mężczyzna jest przez nas stale obserwowany, w tym czasie nie tylko nic nie zjadł ani nie przyjął żadnego płynu, ale co z medycznego punktu widzenia najbardziej zadziwiające - nie oddał również kropli moczu - mówi neurolog Sudhir Shan w rozmowie z BBC.

Wierzycie, że można przeżyć bez pokarmu i picia?

Jutro święto Trzech Króli

Inaczej - święto Objawienia Pańskiego. Wierni świętują wtedy objawienie się Boga człowiekowi i to, że człowiek jest zdolny rozumowo porozumieć się z Bogiem. Będziecie obchodzić ? Czy Wasza rodzina pisze w tym dniu kredą na drzwiach K+M+B? Ten skrót podchodzi od imion Kacpra, Melchiora i Baltazara.

Więcej o: