Kotek Express: 7 lat więzienia dla Tymoszenko; Pogrzeb Vaclava Havla; Złe opinie na temat Tuska

Chcesz być na bieżąco? Przed Tobą najważniejsze wiadomości z Polski i ze świata!

Ponad połowa Polaków źle ocenia Tuska

- Ponad połowa Polaków (53 proc.) uważa, że prezydent dobrze wypełnia swoje obowiązki - wynika z grudniowego sondażu TNS OBOP. Pracę premiera pozytywnie ocenia 39 proc., dobrą opinię o rządzie ma 31 proc. ankietowanych.

Dziś pogrzeb Vaclava Havla

Setki dziennikarzy i zagranicznych gości, telebimy w mieście, salwy artyleryjskie i bicie dzwonów. W samo południe w katedrze świętego Wita na Hradczanach rozpocznie się nabożeństwo żałobne. Ma w nim wziąć udział około tysiąca gości z 50 państw, m.in. Bill Clinton. Nad trumną przemówi największy przeciwnik polityczny zmarłego - Vaclav Klaus. Tak Praga i cały świat pożegnają dzisiaj Vaclava Havla, pierwszego niekomunistycznego prezydenta Czech.

7 lat więzienia dla Julii Tymoszenko

Sąd apelacyjny w Kijowie utrzymał w mocy wyrok siedmiu lat więzienia dla byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, skazanej przez sąd pierwszej instancji za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Śmiertelne zamachy w Syrii. Ponad 40 ofiar

Przedstawiciele rządu Syrii poinformowali, że ponad 40 osób zginęło, a około 100 zostało rannych w dwóch samobójczych zamachach bombowych na obiekty sił bezpieczeństwa w stolicy Syrii Damaszku.

Ciała pięciu poległych w Afganistanie są już w Warszawie

Ciała pięciu polskich żołnierzy, którzy zginęli w środę w Afganistanie, są już w Warszawie. W wojskowej części lotniska Okęcie, z udziałem szefa MON Tomasza Siemoniaka, po godz. 16 rozpoczęła się ceremonia uroczystego powitania poległych.

Więcej o: