Paul McCartney zdyskryminowany za wegetarianizm!

Wyobrażacie sobie sytuację, że ktoś może Wam zabronić czegoś, tylko dlatego, że lubicie jakąś określoną muzykę albo źle wypowiadacie się o kimś znanym? Paul McCartney znalazł się w takiej sytuacji.

Legendarny muzyk The Beatles zaplanował wyprawę do fabryki zdrowej żywności, którą założyła jeszcze za życia jego pierwsza żona, Linda, a usytuowana jest w okolicach wyścigów konnych w Fakenham. Ku rozczarowaniu Paula McCartneya jego prośba o zgodę na lądowanie została odrzucona. Nieoficjalnie mówi się, że powodem była jego publiczna krytyka polowań na lisy.

David Hunter, prezes West Norfolk Hunt, która zajmuje się polowaniami na lisy, opowiada:

Firma, do której należy helikopter, nie chciała zdradzić tożsamości swojego klienta, ale poskładałem informacje, oddzwoniłem do nich i powiedziałem, że jeśli to jest Paul McCartney, to nie jest on tu mile widziany ze względu na swoje poglądy na polowania. Kilka dni później odezwali się do mnie i powiedzieli, że będą lądować w innym miejscu.

Tradycyjne polowania są jednym z najbardziej kontrowersyjnych sportów w Wielkiej Brytanii. Warto przypomnieć chociażby udział Kate Middleton w jednym z takich wydarzeń i późniejsze oburzenie opinii publicznej z tego powodu.

Wychodzi na to, że na całym świecie trzeba uważać na słowa.

Plotki o gwiazdach z Wysp znajdziecie TUTAJ!

Więcej o: