Brad Pitt budowniczy

Wiemy, że gwiazdy z pierwszych stron gazet lubią udowadniać, że mają inne, poza graniem, śpiewaniem itp, talenty. Brad Pitt zostanie budowniczym, jak czytamy na bryla.pl.

I kto się dziś śmieje z zainteresowań Brada Pitta architekturą? Gwiazdor zaskoczył uczestników konferencji Clinton Global Initiative, która odbyła się pod koniec września, gdy ogłosił swój plan zastąpienia 150 domów zniszczonych w Nowym Orleanie, nowymi przyjaznymi dla środowiska budynkami, kosztującymi mniej niż 200 000 dolarów za sztukę.

Chcąc pomóc ofiarom powodzi i zdaniem Pitta ''żałosnej'' akcji ratunkowej, aktor razem z grupą znajomych założyli organizację Make it Right . Wspólnie wynajęli 13 pracowni architektonicznych , które mają zaprojektować przyjazne dla środowiska domy pasujące do charakteru zniszczonej okolicy. Pitt obiecał, że każdy projekt będzie zarówno spełniał oczekiwania mieszkańców jak i kryteria ekologiczne, co ma zapobiegać zmianom klimatycznym. Każdy z domów będzie też dodatkowo zabezpieczony na wypadek kolejnych powodzi.

'Naszym celem jest zbudowanie domów przy wykorzystaniu zielonej technologii w przystępnej cenie, które nie będą wyglądały jak Toyota Prius.

Make it Right uznaje oczekiwania mieszkańców za priorytetowe w swoich projektach.

Ludzie Pitta rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy i konsultowali się z nimi w kwestiach stylu i komfortu domów. Wszystkie projekty będą dostosowane do tych oczekiwań'' - mówi architekt zaangażowany w przedsięwzięcie.

Społecznik z tego przystojniaka. Brawa dla Pitta po raz drugi.

Więcej o: