Gisele Bundchen krytykuje Kościół katolicki

Brazylijska modelka Gisele Bundchen, która jakiś czas temu chodziła z Leonardo DiCaprio, skrytykowała publicznie Kościół katolicki. Przyczepiła się do zbyt konserwatywnego myślenia i przestarzałych metod działania. Jak sama powiedziała: Nikt nie jest dziewicą!

Na łamach jednego z brazilijskich pism, Gisele wyrzuciła wszystkie swoje żale dotyczące Kościoła katolickiego:

Ich wizja antykoncepcji urodziła się w czasach, gdy zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie uprawiali seksu przed ślubem. Dzisiaj nikt nie jest dziewicą w momencie ślubu. Zakazanie prezerwatyw jest absurdalne. Wystarczy tylko pomyśleć o tych wszystkich chorobach przenoszonych drogą płciową. W ogóle idiotyczne jest zakazywanie ludziom używania antykoncepcji, a jednocześnie zakazywanie aborcji. Bardzo mi przykro, ale to niemożliwe.

Gisele postanowiła opowiedzieć o swoim podejściu do ludzkiej seksualności po pięciodniowej wizycie Benedykta XVI w Brazylii. Papież skrytykował wtedy rząd za rozdanie ponad 300 milionów darmowych prezerwatyw. Cel był jednak szczytny, chodziło mianowicie o próbę powstrzymania plagi AIDS, która od dawna jest zmorą Brazylii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.