Cardamonn i Blue Cafe - rywalizacja sióstr?

Marta Gawęda - wokalistka zespołu "Cardamonn" zasłynęła swego czasu bardziej dzięki wywiadowi jakiego udzieliła w trakcie Festiwalu w Opolu, niż samemu występowi na opolskich Debiutach. Zresztą sama obecność Marty na tej imprezie budziła kontrowersje, bo pojawiły się plotki, że siostra Marty, wokalistka "Blue Cafe" Dominika Gawęda załatwiła jej występ na Debiutach. Marta jednak nie przejmuje się plotkami i zamierza zrobić karierę na polskiej scenie muzycznej. Czy siostry będą ze sobą rywalizowały? Obie na zdjęciach - z lewej wokalistka Cardamonn, a z prawej wokalistka Blue Cafe. 

Agencja Wyborcza.pl fot. kamil broszkoAgencja Wyborcza.pl fot. alina gajdamowicz

Nic z tych rzeczy. W rozmowie z "Super Expressem" Dominika powiedziała, że Marta może liczyć na jej pomoc i wsparcie.

Jeśli moja siostra postawi na muzykę, to będę bardzo szczęśliwa i obiecuję, że będę ją wspierała.

Dominika powiedziała też, że doradzi siostrze jak dojść na szczyt i nie popełniać błędów.

Cóż Dominika musiała chyba nasłuchać się od Tatiany Okupnik albo Pawła Rurak-Sokala jak to jest być na szczycie, bo nie przypominamy sobie, żeby jakaś jej piosenka zdobywała pierwsze miejsca list przebojów.

A jeśli już o Pawle mowa, to jak twierdzi Kamila Sowińska (menedżer obu zespołów), właśnie kompozytor "Blue Cafe" odkrył talent Marty.

Pomyślał, że niedaleko pada jabłko od jabłoni i poprosił Martę o nagranie demo. Kolejny raz miał nosa! Okazało się, że dziewczyna ma świetny głos.

Zepsół "Cardamonn" ma w planach wydanie debiutanckiej płyty, ale z powodu młodego wieku wokalistki musi odłożyć ten pomysł na później.

Planujemy wydanie płyty Cardamonnu, lecz trzeba będzie trochę poczekać. Marta jest młodziutka i ma jeszcze przed sobą dwa lata nauki. Album ukaże się więc bliżej jej matury, byśmy mogli ruszyć z promocją.

Menadżer zespołów zaznaczyła też, że "Blue Cafe" będzie starał się promować i wspierać "Cardamonn".

Teraz także będziemy promowali Cardamonn. Wystąpią na kilku koncertach jako support Blue Cafe.

Teraz Paweł komponuje muzykę do utworów dla Marty, a Dominika pisze teksty oraz pomaga siostrze w nagraniach w studiu muzycznym.

Grunt to rodzinka!

Przypominamy wywiad z zespołem Cardamonn:

Więcej wywiadów TUTAJ.

Więcej o: