Michał Piróg wyśmiany, bo miał na sobie maseczkę ochronną. Odpowiedział: To wasza postawa czyni wiele złego

Michał Piróg opublikował na Instagramie obszerny post, w którym opisał swoją drogę do sklepu. Gwiazdor został wyśmiany za noszenie maseczki ochronnej i rękawiczek.

Ryzyko zakażenia się koronawirusem wzrasta z dnia na dzień. Zamknięto instytucje oświatowe i kulturalne, restauracje, a także lokale usługowe. Większość ludzi przebywa obecnie w domach i zachowuje wszelkie środki ostrożności. Niektórzy zaopatrzyli się w maseczki i rękawiczki ochronne. Wśród nich znalazł się również Michał Piróg, który mimo odpowiedzialnej postawy został wyśmiany.

Zobacz wideo Jak Michał Piróg dba o środowisko?

Michał Piróg został wyśmiany za noszenie maseczki 

Michał Piróg zastosował się do odgórnych zaleceń i przebywa obecnie w domowej izolacji. Ograniczył wyjścia z domu do absolutnego minimum, a gdy musi z niego wyjść, zachowuje środki ostrożności i ma na sobie maseczkę ochronną i rękawiczki. Nie wszystkim jednak spodobała się jego postawa. Gwiazdor opisał na Instagramie, co go spotkało.

Tancerz wyszedł do sklepu w masce i rękawiczkach, co w obecnej sytuacji wydawało mu się zupełnie normalne. Okazało się jednak, że widok człowieka z maseczką wciąż wzbudza mieszane reakcje. 

Idąc do rzeczonego sklepu, minąłem maksymalnie 15 osób. Trzy z nich popatrzyły na mnie z drwiną i śmiechem, widząc maskę oraz rękawiczki. Muszę przyznać szczerze, że musiałem sam siebie skarcić za myśl, która mnie naszła. Myśl mówiąca, „wyglądasz jak głupek, tchórz, panikarz, cykor, ludzie się z ciebie śmieją. Weź to zdejmij i nie pajacuj”. Zganiłem się za tę myśl. Podniosłem dumnie głowę i poszedłem dalej. To nieprawda, że robię źle, to ci ludzie robią błąd - napisał Piróg.

Podobnie potraktowany został również Bartłomiej Kasprzykowski, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

Michał przyznał, że prawie uległ presji społecznej i zniechęcił się do podstawowej ochrony przed zakażeniem. Po chwili jednak zrozumiał, że nosząc maseczkę, działa w dobrej wierze i w ten sposób minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Dodał także kilka zdań, dotyczących wszystkich tych, którzy się z niego naśmiewali.

Mało tego, że są nierozsądni. Oni wyrządzają wiele zła. Swoją postawą wprowadzają w poczucie śmieszności tych, którzy boją się na nią wystawić. Co powoduje, że przedkładają akceptację nad rozsądek. Drodzy Państwo śmiejący się ze wszystkiego i drwiący. Trochę dorosłości, dojrzałości i oleju w głowie. Będąc głupcami, twardzielami, niepokonanymi czy jakkolwiek siebie nie chcielibyście definiować. Przestańcie. To wasza postawa czyni wiele złego - dodał na końcu.

Michał zaapelował do swoich obserwatorów, by tym trudnym czasie wspierali się i otaczali wzajemną opieką. W obecnej sytuacji zdecydowanie trudniej jest spotkać kogoś na ulicy, więc jeśli zdarzy się nam, że miniemy przypadkowych przechodniów, powinniśmy być wobec siebie życzliwi. Pamiętajmy o tym, zanim ocenimy kogoś pochopnie. 

 

KK