Kto jest najlepszym youtuberem na świecie? Oni mogą liczyć na kosmiczne stawki

Zawód youtubera jest dziś jest dziś jednym z najbardziej opłacalnych zawodów. Ci, którym uda się osiągnąć sukces, mogą liczyć na kosmiczne zarobki.

Zarabianie dzięki mediom społecznościowym jest znakiem naszych czasów. Jeszcze kilkanaście lat temu zawody takie jak influencer czy youtuber nie istniały. Dziś są one jednak bardzo popularne i opłacalne. Najbardziej rozpoznawalni twórcy internetowi mogą pochwalić się kosmicznymi zarobkami. Który youtuber zgarnia największą stawkę?

Zobacz wideo Radosław Liszewski o zarobkach gwiazd disco polo w dobie inflacji. Zenon Martyniuk strącił go z tronu?

Kto jest najlepszym youtuberem na świecie? Oni mogą liczyć na kosmiczne stawki

Na portalu websiterating.com pojawił się ranking najpopularniejszych i najlepiej zarabiających youtuberów na świecie. Zestawienie nie uwzględnia celebrytów publikujących filmy w serwisie YouTube ani firm. Klasyfikacja najchętniej oglądanych twórców wygląda następująco:

MrBeast

MrBeast to tak naprawdę Jimmy Donaldson, który założył swój kanał w 2012 roku. W ciągu zaledwie dziesięciu lat udało mu się zdobyć status najpopularniejszego youtubera na świecie. Kanał MrBeast obserwuje ponad 230 milionów subskrybentów. Początkowo Jimmy tworzył kontent typowo gamingowy, później jednak rozwinął swoją działalność. Największą popularność przyniosły mu filmy, w których podejmował nietypowe wyzwania. Donaldson próbował na przykład pobić rekord świata w długości przejazdu Uberem lub odliczał na przed kamerą od jednego do stu tysięcy. MrBeast słynie też z tego, że rozdaje przed kamerą pieniądze. W jednym z filmów podarował bezdomnemu 20 tysięcy dolarów, w innym z kolei zostawiał sztabki złota jako napiwki. Według szacunków podanych przez serwis websiterating.com youtuber zarabia miesięcznie od trzech do pięciu milionów dolarów. Dużą część tej kwoty przeznacza jednak na realizację kolejnych filmów. Wspiera też inicjatywy charytatywne.

 

Kids Diana Show

Na drugim miejscu uplasował się kanał Kids Diana Show, który posiada 118 milionów subskrybentów. Jak sama nazwa wskazuje, publikowane są tam treści skierowane do dzieci. W filmach występuje ośmioletnia Diana oraz jej starszy o dwa lata brat Roma. Rodzice małoletnich youtuberów zaczęli zamieszczać pierwsze nagrania z córką w roli głównej, kiedy ta miała zaledwie rok. Dziś wartość kanału szacowana jest na ponad 100 milionów dolarów.

 

PewDiePie

Pierwszą trójkę zamyka pochodzący ze Szwecji Felix Kjellberg znany jako PewDiePie. Był on jednym z prekursorów nagrywania filmów i publikowania ich w serwisie YouTube. Jego kanał powstał już w 206 roku i do tej pory zgromadził 111 milionów subskrybentów. Felix również początkowo skupiał się na tematyce gamingowej. Jego poczucie humoru szybko jednak zostało docenione przez internautów i pozwoliło mu urozmaicić tworzone treści. PewDiePie publikuje teraz skecze komediowe, parodie filmów, zabawne komentarze oraz wiralowe wyzwania.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.