Influencerka zleciła zabójstwo kochanka matki. Wstrząsające, czym po zbrodni chwaliła się policji

Sprawa Mahek Bukhari wstrząsnęła Wielką Brytanią. Tiktokerka odsiaduje wyrok za zlecenie zabójstwa młodego mężczyzny, z którym jej matka miała romans.

Brytyjska gwiazda TikToka Mahek Bukhari stała się bohaterką nagłówków w 2022 roku. Przyczyną nie były jednak jej dokonania w mediach społecznościowych, a zlecenie morderstwa, którego dopuściła się wraz z matką Ansreen Bukhari. We wrześniu ubiegłego roku obydwie zostały skazane na wyrok dożywocia. Teraz na światło dzienne wychodzą nowe fakty dotyczące szokującej sprawy.

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce

Mahek Bukhari pomogła matce zabić się kochanka. Po zatrzymaniu mówiła, że jest influencerką

Historia sięga 2019 roku. To wtedy Ansreen Bukhari nawiązała romans z 18-letnim wówczas Saqibem Hussainem. Po trzech latach chciała zakończyć znajomość, jednak z jej relacji wynikało, że kochanek zaczął ją szantażować. Miał grozić, że ich wspólne zdjęcia pokaże jej mężowi. Wraz z córką, 24-letnią dziś Mahek Bukhari, zaplanowały, jak pozbyć się mężczyzny. Matka i córka skontaktowały się z Saqibem Hussainem i przekazały mu, aby pojawił się na jednym z parkingów. Tam miał dostać od nich trzy tysiące funtów. Okazało się, że to zasadzka. Ansreen i Mahek Bukhari wcześniej wynajęły gang, który ruszył w pościg za samochodem Hussaina. Mężczyzna, który zorientował się, że jego życie jest zagrożone, zadzwonił na policję i przekazał, że zamaskowani ludzie próbują zepchnąć z drogi jego auto. Połączenie zostało przerwane, gdy samochód Hussaina uderzył w drzewo. Pojazd stanął w płomieniach, a na miejscu zginął nie tylko Saqib Hussain, ale też przebywający w aucie jego 21-letni przyjaciel.

 
To był jeden z najbardziej poruszających i bolesnych dowodów, jakie usłyszano na sali sądowej

- mówił później cytowany przez BBC sędzia Timothy Spencer o rozmowie mężczyzny z dyspozytorem policji. Na nagraniu słychać krzyk Saqiba Hussaina tuż przed wypadkiem. Portal mirror.co.uk rozmawiał z policjantem, który miał styczność z Ansreen i Mahek Bukhari po ich zatrzymaniu. Jak wyznał, tiktokerka w pierwszej kolejności przekazała służbom, że... jest gwiazdą mediów społecznościowych.

Mahek z przyjemnością poinformowała nas, że prowadzi konta na TikToku i Instagramie. Nie musieliśmy jej o to pytać

- relacjonuje inspektor Mark Parish. Policjant dodał także, że tylko raz zauważył jakiekolwiek poczucie winy u Mahek Bukhari. Miało to nastąpić w momencie, gdy dziewczyna usłyszała nagranie rozmowy z dystrybutorem policji. - Ale nie jestem pewien, czy skrucha dotyczyła tego zdarzenia. Raczej zdała sobie sprawę, w jakim położeniu się znalazła - powiedział Parish.

Mahek i Ansreen skazano na dożywocie

Wyrok w sprawie zapadł 1 września 2023 roku. Mahek Bukhari została skazana na dożywotni wyrok więzienia, z którego musi odbyć minimum 31 lat. Jej matka Ansreen także została skazana na dożywocie, a więzieniu ma spędzić minimum 26 lat i dziewięć miesięcy. Wyroki od 14 lat do dożywocia usłyszeli także członkowie gangu wynajęci przez kobiety.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.