Dziewczynka z "włosami Einsteina" jest już nastolatką. Jej kosmyków nie da się uczesać. Tak dziś wygląda

Shilah Madison urodziła się z dość nietypową czupryną. Wkrótce okazało się, że cierpi na rzadkie schorzenie. Dziś uczęszcza już do liceum i zaakceptowała niesforną fryzurę.

Shilah Madison zdobyła rozgłos w internecie za sprawą ekstermalnie nietypowej choroby, z którą zmagał się również Albert Einstein. Choć Shilah jako dziecko trafiła do szpitala ze względu na problemy ze zgryzem, uwagę lekarzy natychmiast zwróciły jej włosy, które rosły do góry i były niemalże niemożliwe do rozczesania. Momentalnie zwrócili się do rodziców dziewczynki i oznajmili im, że cierpi na zespół włosów niedających się rozczesać. Ich przekrój jest nietypowy i daje efekt srebrzystego zabarwienia.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy masowo jeżdżą do Turcji przeszczepiać włosy? "To wynika z ich niewiedzy"

Dziewczynka ma "włosy Einsteina". Nie da się ich uczesać. Shilah Madison cierpi na rzadką chorobę

Zdjęcia włosów dziewczynki szybko zrobiły furorę w sieci. Dziś Shilah Madison chodzi już do liceum i jest aktywną użytkowniczką mediów społecznościowych, które prowadzi wraz z bliskimi. Nastolatka chętnie udziela się na Instagramie, gdzie śledzi ją niemal 21 tysięcy fanów. Dziewczyna od czasu do czasu publikuje zdjęcia z dzieciństwa, na których widać, że jej włosy niegdyś sterczały niczym u Alberta Einsteina. Ona sama obserwuje zaledwie kilka profili, które dotyczą głównie pielęgnacji lub tematyki schorzenia, na które cierpi. Sama Shilah uważa włosy za swój ogromny atut. Nigdy ich nie stylizuje i nie ozdabia. Kocha to, jak wyglądają w naturalnym wydaniu. "Impreza gotowa i Shilah również. Uwielbia zostawiać je w naturalnej wersji. Daje czadu! Nie potrzeba wymyślnych zabiegów, opasek czy akcesoriów. Kocham jej niezależność i pewność siebie" - czytamy pod jednym z postów, który został napisany przez jednego z jej bliskich. Więcej zdjęć zobaczycie w naszej galerii u góry strony. 

 

Zespół włosów niedających się uczesać. Czym jest ta choroba? Zmagał się z nią Albert Einstein

"Uncombable hair syndrome" to po polsku Zespół włosów niedających się uczesać. Czym jest? To ekstremalnie rzadka anomalia struktury włosa o genetycznym podłożu. Przekrój poprzeczny takiego włosa ma kształt trójkąta, podczas gdy "zdrowy" włos powinien być okrągły. Co ciekawe, problem dotyczy jedynie owłosienia na głowie. Nietypowe schorzenie było odpowiadało za charakterystyczną fryzurę wybitnego naukowca Alberta Einsteina.

Shilah MadisonShilah Madison Instagram @shilahmadison

Shilah MadisonShilah Madison Instagram @shilahmadison

Więcej o:
Copyright © Agora SA