Poruszający manifest ukraińskiej gimnastyczki. Bojkot na uroczystości medalowej

Gimnastyczka nie chciała stać obok rywalek na podium. Ukrainka zamanifestowała swój sprzeciw wobec dopuszczania Rosjan do udziału w zawodach sportowych.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Świat zachodni sankcjami stara się uderzyć we wszystkie sfery życia Rosjan. Sport nie jest tutaj wyjątkiem. Państwo, które zaatakowało nikomu nie zagrażającą Ukrainę zostało wykluczone ze wszystkich oficjalnych rozgrywek piłkarskich, koszykarskich, hokejowych i wielu innych. Jednak federacja gimnastyczna nieco przeciągała swoją decyzję. To duży błąd. Zawody Pucharu Świata w Doha stały się okazją do manifestacji politycznych. Teraz ukraińska gimnastyczka nie chciała stanąć na podium obok rosyjskich rywalek.

Zobacz wideo Antywojenne protesty w Rosji. Wielu zatrzymanych

Gimnastyczka nie chciała stanąć na podium obok rosyjskich rywalek

Kilka dni temu media opisywały manifest rosyjskiego sportowca na tej samej imprezie sportowej. Rosyjski gimnastyk stając na podium miał na swoim kombinezonie wypisaną dużą literę -"Z", która jest symbolem poparcia dla polityki Władimira Putina i inwazji na Ukrainę. Cała sytuacja wywołała burzę w mediach. Posłużyła, jako przykład tym, którzy przekonują, że rosyjskich sportowców powinno się zupełnie wykluczyć z lekkoatletyki. Teraz 15-letnia Ukrainka zajęła trzecie miejsce w konkurencji poręczy asymetrycznych. Na najwyższych stopniach podium stanęły dwie Rosjanki. W trakcie uroczystości medalowej Daniela Batrona nie zamierzała przyjmować wyróżnienia w towarzystwie rywalek. Owinęła się ukraińską flagą, stanęła obok podium i nie pogratulowała przeciwniczkom. Przypomnijmy, że międzynarodowa federacja gimnastyki w końcu podjęła decyzję o wykluczeniu wszystkich rosyjskich sportowców z zawodów pod swoją egidą. Jednak rozporządzenie weszło w życie dopiero 7 marca.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.