"Bajer z Bel-Air" powraca jako serial dramatyczny, Will Smith producentem. Znamy datę premiery

Historia z popularnego sitcomu z lat 90. została opowiedziana ponownie. Remake "Bajera z Bel-Air" to inne spojrzenie na losy serialowego Willa Smitha.

Więcej o serialach przeczytasz na Gazeta.pl

Moda na rebooty popularnych niegdyś produkcji chyba prędko się nie zakończy. W samym 2021 roku doczekaliśmy się premier nowych wersji czy kontynuacji m.in. "Plotkary", "Seksu w wielkim mieście" i "Dextera". 2022 rok powitamy remakiem "Bajera z Bel-Air", który pierwotnie ukazywał się w latach 1990-1996. Co ciekawe, do stworzenia nowej wersji serialu twórców skłonił fanowski trailer, który ukazał się w 2019 roku.

Zobacz wideo "Bajer z Bel-Ar". Zwiastun nowej wersji serialu

Euforia"Euforia" na twarzy. Brokatowe łzy i triki, które inspirują Young Leosie

"Bajer z Bel-Air". O czym jest serial?

Wersja z lat 90. opowiadała o losach Willa Smitha (w tej roli Will Smith), nastolatka spędzającego czas głównie na ulicach Filadelfii. Po tym, jak chłopak wdaje się w bójkę, matka podejmuje decyzję o wysłaniu go do zamożnej rodziny mieszkającej w Bel-Air. Styl życia nastolatka znacznie różni się od tego, które prowadzą wuj i ciotka, co prowadzi do wielu komicznych sytuacji. "Bajer z Bel-Air", choć poruszał czasem poważne tematy, był przede wszystkim serialem komediowym. W 2019 roku internetowy twórca Morgan Cooper postanowił stworzyć fanowski zwiastun serialu osadzonego we współczesnych realiach, pokazujący tę samą historię w udramatyzowany sposób. Pomysł bardzo spodobał się Willowi Smithowi, a w 2020 roku podjęto decyzję o stworzeniu rebootu "Bajera z Bel-Air" w formie zaproponowanej przez Coopera.

Marek Kondrat, Drew Barrymore, Jodie FosterKondrat debiutował na ekranie, gdy miał 11 lat. Barrymore jako niemowlę. A DiCaprio?

"Bajer z Bel-Air". Kiedy premiera i gdzie oglądać?

Zamówione zostały od razu dwa sezony nowej wersji "Bajera z Bel-Air", a premiera pierwszego została zaplanowana została na 13 lutego 2022 roku. Serial to produkcja oryginalna stosunkowo nowej platformy Peacock, która jak na razie nie jest dostępna w naszym kraju. Niestety, dla polskich widzów kiepską wiadomością może być fakt, że póki co nie ma informacji, czy emisji podejmie się któraś z platform, które są u nas dostępne.

"Bajer z Bel-Air". Obsada serialu

W produkcji zobaczymy tych samych bohaterów, jednak w obsadzie znaleźli się zupełnie nowi aktorzy. W roli Willa Smitha obsadzony został Jabari Banks. Oprócz niego w serialu występują:

  • Adrian Holmes jako Phillip Banks,
  • Cassandra Freeman jako Vivian Banks,
  • Olly Sholotan jako Carlton Banks,
  • Coco Jones jako Hilary Banks,
  • Akira Akbar jako Ashley Banks,
  • Jimmy Akingbola jako Geoffrey,
  • Jordan L. Jones jako Jazz,
  • Simone Joy Jones jako Lisa.
Więcej o: