Szef zakładu pogrzebowego opowiadał, jak Marilyn Monroe wyglądała po śmierci. Szokujące fakty

Mimo że Marilyn Monroe zmarła 60 lat temu, wciąż budzi wielkie emocje, tak jak romanse i skandale z jej udziałem. Przedstawiamy 12 ciekawostek z życia jednej z najpopularniejszych aktorek światowego kina lat 50. i 60. XX wieku.

Mija 60 lat od śmierci Marilyn Monroe. Jej fani z pewnością doskonale wiedzą, jak naprawdę miała na imię i nazwisko. Dużo mówi się też o tym, że z braćmi Kennedy łączyło ją coś więcej niż przyjaźń. To tylko dwa najpopularniejsze fakty dotyczące jej życia. Koniecznie przeczytajcie, co jeszcze udało nam się znaleźć na jej temat. 

Jennifer Lopez Heidi KlumMają 50 lat. Steczkowska, Lopez, Klum czerpią z życia

Zobacz wideo "Blondynka": Ana de Armas jako Marilyn Monroe w zwiastunie filmu Netfliksa

1. 50 dolarów za zdjęcie do "Playboya"

Na początku kariery Marilyn Monroe pracowała głównie jako fotomodelka. Za jedno z pierwszych zdjęć, które pojawiło się na okładce "Playboya", dostała 50 dolarów. Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę, że wtedy była to kwota dużo wyższa niż dzisiaj, to i tak nie są to wielkie pieniądze. Wiele lat później Hugh Hefner kupił negatywy za 500 dolarów i zarobił na nich miliony.

2. Marilyn Monroe miała dziecko, ale tuż po porodzie je oddała? 

Powszechnie wiadomo, że pomimo tego, iż Marilyn Monroe pragnęła mieć dziecko, nie doczekała się potomka. Czy rzeczywiście tak było? Nowe światło w tej sprawie rzuca książka Anthony'ego Summersa "Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe". W młodości aktorka przez wiele miesięcy miała ukrywać ciążę. Kiedy się w końcu do tego przyznała, jej prawna opiekunka zadbała o odpowiednią opiekę medyczną i dopilnowała, by dziecko urodziło się w szpitalu. Po tym, jak chłopiec przyszedł na świat, oddano go do sierocińca. 

 

3. Nie tylko utalentowana aktorka, ale również producentka 

Dla wielu osób Marilyn Monroe to przede wszystkim piękna i zdolna aktorka. Jej doświadczenie zawodowe było jednak znacznie bardziej rozbudowane. W 1955 roku otworzyła własną firmę produkcyjną - Marilyn Monroe Productions. Dwa lata później wraz z fotografem Miltonem Greenem wyprodukowała film "Książę i aktoreczka".

 

4. Śpiewała o diamentach, ale ich nie nosiła 

Okazuje się, że Marilyn Monroe nie nosiła drogiej biżuterii. Najcenniejszą ozdobą w jej kolekcji był pierścionek z 35 diamentami, który podarował jej drugi mąż - Joe DiMaggio. Wszystkie klejnoty, które aktorka miała na sobie, były częścią kostiumów scenicznych. 

 

5. Marilyn Monroe przeszła operacje plastyczne 

Kilka lat temu światło dzienne ujrzała dokumentacja medyczna, która potwierdziła, że Marilyn Monroe w ciągu swojej kariery poddała się dwóm operacjom plastycznym. Okazało się, że aktorka miała implanty podbródka i poprawiony czubek nosa.

Marylin Monroe.Dokumenty nie kłamią. Marilyn Monroe NAPRAWDĘ przeszła operację plastyczną!

6. Owłosienie na twarzy 

Producentom i reżyserom przeszkadzał meszek na jej twarzy, który jest przecież czymś zupełnie naturalnym. Najważniejsi ludzie z branży nalegali, aby usunęła drobne włoski, ona uparła się jednak, że tego nie zrobi, ponieważ dzięki temu skóra wyglądała delikatniej w obiektywie kamery.

 

7. Nie była nominowana do Oscara i stosunkowo mało zarabiała 

Choć była jedną z najpopularniejszych aktorek na świecie, nie otrzymała nominacji do Oscara. W porównaniu do innych gwiazd, jak chociażby Elizabeth Taylor, Monroe dostawała dość niskie wynagrodzenie. Za ostatni film "Something’s Gotta Give" otrzymała 100 tysięcy dolarów, gdy w tym samym czasie Taylor za rolę Cleopatry dostała milion dolarów. 

8. Świetnie gotowała 

Podobno Marilyn Monroe doskonale radziła sobie w kuchni. Jej popisowym daniem była zupa rybna bouillabaisse. Wiele jej przepisów miało zachować się w notatkach i listach.  

 

9. Kto był jej ulubionym malarzem?  

Marilyn Monroe przyznała, że jej ulubionym artystą był hiszpański malarz, grafik i rysownik okresu romantyzmu Francisco Goya.

Znam go bardzo dobrze, mamy te same sny. Od dziecka śnię o tym samym, co on - opowiadała w wywiadach. 

10. W latach 50. przeszła na judaizm

Można powiedzieć, że Marilyn Monroe mogła również pochwalić się bogatym życiem duchowym. Gdy miała 18 lat, wstąpiła do Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki. Na późniejszym etapie życia zaczęła interesować się różnymi nurtami, między innymi antropozofią Rudolfa Steinera. Z kolei w 1956 roku, niedługo przed ślubem z Arthurem Millerem, przeszła na judaizm. 

 

11. Miała słabość do zwierząt 

Marilyn Monroe miała wiele psów. Jej ostatnim pupilem był maltańczyk o imieniu Maf (skrót od "kochany mafioso"), którego otrzymała od Franka Sinatry. 

 

12. Wiadomo, jak wyglądało ciało Marilyn Monroe tuż po śmierci

O tym, jak wyglądało ciało aktorki tuż po śmierci, opowiedział w książce "Pardon My Hearse" Allan Abbott, szef jednego z najbardziej znanych domów pogrzebowych w Stanach Zjednoczonych. Trzeba jednocześnie podkreślić, że wyjawiając te szczegóły złamał on etykietę zawodową.

Przypominała najzwyklejszą kobietę, która w dodatku nie dba o siebie. Miała odrosty, jej włosy były krótkie, rzadkie i zmierzwione. Od kilku tygodni musiała nie golić nóg, miała bardzo zaniedbane paznokcie u stóp i dłoni. Wśród rzeczy aktorki znaleziono wkładki, które wkładała w stanik, ponieważ jej naturalne piersi straciły jędrność.

Więcej zdjęć Marilyn Monroe znajdziecie w przygotowanej galerii u góry strony. 

Audrey HepburnAudrey Hepburn "umarła sześć tygodni po narodzinach". Nieznane fakty

Więcej o: