Najdroższe suknie ślubne gwiazd, które przeszły do historii. One nie oszczędzały na kreacjach do ołtarza

Śluby gwiazd zawsze budzą spore zainteresowanie mediów. Podobnie zresztą, jak kreacje wybierane do ołtarza. Te kobiety z show-biznesu nie oszczędzały na białych sukienkach i wydały na idealną kreację prawdziwą fortunę.

Wybór idealnej sukienki ślubnej bywa nie lada wyzwaniem. Kreacja musi nie tylko idealnie leżeć, być komfortowa (w końcu każda z panien młodych chce spędzić w niej czas do białego rana), ale musi również zachwycać wyglądem. Największe gwiazdy show-biznesu postawiły na sukienki szyte na miarę od znanych projektantów, które kosztowały setki tysięcy złotych. 

Zobacz wideo Oni powiedzieli "tak" w tajemnicy. Sekretne śluby gwiazd

Maciej ZakościelnyMaciej Zakościelny z dziećmi nad morzem. Fani zwrócili mu uwagę na jedną rzecz

Najdroższe suknie ślubne gwiazd - która kosztowała najwięcej? 

Gdy mowa o ślubach gwiazd od razu na myśl przychodzi jedwabna kreacja księżnej Diany, która zapisała się już na kartach historii jako prawdziwe dzieło sztuki. Zaprojektowała ją Elizabeth Emanuel. Suknię za 400 tysięcy złotych zdobiło dziesięć tysięcy pereł, a tren miał prawie osiem metrów długości. "Królowa ludzkich serc", jak była określana księżna, wyglądała oszałamiająco, jednak sukienka nie przyniosła jej szczęścia w miłości. Ślub z księciem Karolem kosztował aż 110 mln dolarów i zakończył się głośnym rozwodem. 

Diana i KarolDiana i Karol Daily Mirror/Mercury Press

Kim Kardashian i Kanye West uchodzili za zgrane małżeństwo, jednak po latach wyszło na jaw, że między nimi było sporo napięć. Nie są już razem, ale ich ślub z pewnością był wydarzeniem bez precedensu. Sukienkę, w której w 2014 roku pojawiła się celebrytka, w całości wykonano z koronki. Kim podstawiła na kreację o kroju syrenki, która pochodzi z domu mody Givenchy. Bogato zdobiona sukienka kosztowała ponad dwa miliony złotych i uchodzi za jedną z najdroższych ślubnych kreacji gwiazd. 

Kim Kardashian w ślubnej sukienceKim Kardashian w ślubnej sukience Fot. Instagram/ kimkardashian

Księżna Kate w 2011 roku wyszła za mąż za księcia Williama. W tym wyjątkowym dniu postawiła na kreację ulubionego projektanta i pokazała się w sukience z domu mody Alexander McQueen z ręcznie wyszywanym, koronkowym gorsetem. Mówi się, że za kreację trzeba było zapłacić około 1 758 400 zł. Dodatkowo wrażenie robił również trzymetrowy tren. 

Księżna Kate i książę William - ślubKsiężna Kate i książę William - ślub East News

George Clooney w 2014 roku ożenił się z libańsko-brytyjską adwokat Amal Clooney. Aktor nie oszczędzał na weselu, a jego świeżo upieczona żona pokazała się w zachwycającej kreacji z domu mody Oscar de la Renta. Szacuje się, że za sukienkę zdobioną koronkami i perłami trzeba było zapłacić ponad półtora miliona złotych. 

 

Victoria Beckham i David Beckhamniedawno świętowali 22 rocznicę ślubu. Z tej okazji projektantka postanowiła przypomnieć, jak prezentowała się w dniu ceremonii. Pobrali się w 1999 roku. Wówczas wokalistka Spice Girls miała na sobie efektowną suknię od Very Wang, która kosztowała około 400 tysięcy złotych. Na głowie piosenkarki błyszczała mała korona z prawdziwego złota. 

Victoria i David Beckham w dniu ślubuVictoria i David Beckham w dniu ślubu Fot. Instagram/ victoriabeckham

Anna Lewandowska po powrocie z wakacji sprawiła córkom luksusową niespodziankęAnna Lewandowska od dziecka o tym marzyła. Taką zabawkę sprawiła swoim córkom

Nie tylko za oceanem gwiazdy słono zapłaciły za swoje ślubne kreacje. W polskim show-biznesie również nie brakuje znawczyń mody, które w tym ważnym dniu chciały wyglądać oszałamiająco i nie patrzyły na ceny. Przykładem jest Marina Łuczenko-Szczęsna, która zdecydowała się na kreację od brytyjskiej projektantki Miry Zwillinger, którą sprowadziła z Londynu. Nie wiadomo dokładnie, ile piosenkarka za nią zapłaciła, ale na stronie projektantki ceny sukien ślubnych wahają się od 12 do 15 tys. dolarów. Można przyjąć, że kreacja Mariny kosztowała około 50 tys. złotych. 

Ślub Mariny i Wojtka SzczęsnegoŚlub Mariny i Wojtka Szczęsnego instagram/marina_official

Jak wam się podobają kreacje ślubne, które kosztowały setki tysięcy złotych? 

Więcej o: