Marcin Dubiel - kim jest? To jeden z najpopularniejszych influencerów. Wiek, wzrost, kariera, partnerki

Marcin Dubiel jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich influencerów. Jego kariera rozwija się imponująco, mimo kryzysów wizerunkowych. Według Smolastego Dubiel jest niezniszczalny. Czy to prawda?

Więcej ciekawostek z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Marcin Dubiel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich Youtuberów. Był jednym z twórców oryginalnego Teamu X. W 2020 roku dołączył do grona zawodników Fame MMA. Influencer ma też swoją własną markę odzieżową - SundayZzz.

Zobacz wideo Marcin Dubiel o ekipie Friza i udziale w Fame MMA

Marcin Dubiel - wiek

Dubiel urodził się 24 października 1996 roku w Tychach, ale od dawna mieszka w Warszawie. To w tym mieście ma największe szanse na rozwijanie swojej działalności.

Marcin Dubiel - wzrost

Influencer jest dość wysoki - Marcin Dubiel mierzy 183 centymetry wzrostu.

Marcin Dubiel - Instagram

Marcin Dubiel zajął 16 miejsce w rankingu polskich influencerów w 2020 roku. Znany jest nie tylko na YouTubie gdzie ma 1,7 miliona obserwujących. Jak każdy szanujący się influencer Dubiel prowadzi też Instagrama, gdzie śledzi go 2,3 mln osób.

 

Marcin Dubiel - początki kariery

Dubiel wychowywał się w Jaworznie, tam skończył liceum. Od dziecka lubił być w centrum uwagi – jako uczeń grał w teatrze działającym w pałacu młodzieży w Katowicach. Po maturze przeprowadził się właśnie do Katowic, gdzie zaczął studia dziennikarskie. Po kilku miesiącach zrezygnował z nauki na uniwersytecie i całą energię postanowił zainwestować w rozwijanie kariery influencera.

Marcin DubielMarcin Dubiel Fot. Instagram/marcindubiel/

Nowe media od zawsze go pasjonowały. W liceum prowadził popularne fanpage na Facebooku, był też właścicielem jednego z najpopularniejszych profili na Askfm. Przygodę z YouTubem zaczął w 2014 roku i to właśnie na tej platformie zdobył największą popularność.

Marcin Dubiel - z czego jest znany?

Dubiel swoją karierę budował na sprawdzonych formatach filmików na YouTubie takich jak pranki, vlogi i challenge.

 

Do szerokiej publiczności trafił 2016 roku, kiedy został zaangażowany do tworzenia spotów reklamowych Coca-coli. Reklamy z youtuberami stały się niezwykle popularne.

Przypieczętowaniem sukcesu było wydanie przez Dubiela książki – "Pokemon go! Poradnik gracza".

W 2019 roku Marcin Dubiel ze znajomymi influencerami stworzył Team X - youtuberzy zamieszkali razem w domu pod warszawą, gdzie wspólnie tworzyli content. Projekt szybko się rozpadł, a na jego miejsce powstał Team X 2. 

Marcin Dubiel. Co wydarzyło się w Kenii?

Od 2019 roku Dubiel działa charytatywnie. W Kenii wspierał zbiórkę Fundacji Siewców, budującej ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci. Podczas podróży Dubiel zaliczył duży kryzys wizerunkowy - jego kolega żartował z wyglądu z czarnoskórego dziecka, na co Dubiel wybuchnął śmiechem. Wszystko to znalazło się na jego InstaStories.

Po tej sytuacji Dubiel myślał o zakończeniu kariery. Nic takiego się jednak nie wydarzyło, a Smolasty rapował później:

Bo jestem ku*wa niezniszczalny jak Marcin Dubiel!

Marcin Dubiel - Fame MMA

 W 2020 roku Dubiel po raz pierwszy wystąpił na gali Fame MMA. Pierwszą walkę youtuber stoczył z dawnym kolegom z Teamu X - Kacprem Błońskim. Dawni koledzy od momentu zakończenia współpracy byli skonfliktowani. Dubiel został pokonany.

Marcin DubielDubiel pokazał, ile zarobił w 28 dni na YouTubie. Kokosy! Za Fame MMA? Jeszcze więcej

Kolejne walki Marcin Dubiel stoczył z Cezarym Nykielem i Wojciechem Przeździeckim. Oba starcia wygrał.

Marcin Dubiel - partnerki

Dubiel długo był związany z modelką Nikolą Stajszczak. Modelka pochodzi z Bydgoszczy, ale na co dzień mieszka w USA. Będąc w związku z Dubielem częściej odwiedzała Polskę. Relacja z youtuberem pomogła Nikoli zdobyć większa popularność.

Marcin Dubiel i Lexy ChaplinDubiel i Chaplin to para wybuchowa. Odrzucone zaręczyny to początek

Teraz partnerka Marcina Dubiela to Lexy Chaplin - youtuberka i influencerka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Była jedną z członkiń Teamu X. Jak się okazuje, związek tej dwójki bywa burzliwy. Kobieta miała odrzucić zaręczyny youtubera. Lexy jest katoliczką. Opowiedziała, że od jakiegoś czasu Marcin chodzi z nią co niedziele do kościoła.

Więcej o: