Pełnia Księżyca - październik 2021. Czeka nas Księżyc Myśliwych. Co to oznacza? Przed nami naprawdę wyjątkowe zjawisko

W październiku czeka nas pełnia Księżyca, nazywana również Księżycem Myśliwych. Skąd pochodzi ta nazwa? Kiedy możemy spodziewać się pełnego Księżyca? Gdy Księżyc wejdzie w znak Barana, musimy przygotować się na to, że przyjdzie nam mierzyć się z naprawdę trudnymi uczuciami.

Zobacz więcej tematów z dziedziny astrologii na stronie głównej Gazeta.pl

Październikowa pełnia Księżyca osiągnie swoją największą moc 20 października, ale będzie można ją podziwiać również dzień wcześniej (wówczas Księżyc będzie widoczny w 98 proc.). Potrwa do 22 października, gdy zacznie słabnąć. Co to oznacza? 

Zobacz wideo Czekolada: znakomite źródło magnezu? Znamy co najmniej 5 lepszych, zdrowszych źródeł

Pełnia Księżyca Myśliwych, czyli wyjątkowa pełnia w październiku

Pełnia Księżyca w październiku to wyjątkowe zjawisko, które przed wieloma laty miało szczególne znaczenie. Nie bez przyczyny tę pełnię nazywa się również Księżycem Myśliwych. Ma to związek z tradycjami łowieckimi. Gdy Księżyc intensywnie "świecił" na nocnym niebie, myśliwi ruszali na polowanie, aby zgromadzić ostatnie zapasy przed nadchodzącą zimą

Księżyc sprzyjał myśliwym, ponieważ oświetlał im nocną drogę, a jednocześnie łatwiej pozwalał wypatrzeć czająca się w zaroślach zwierzynę. Październikowa pełnia Księżyca ma miejsce już po żniwach - dzikim zwierzętom trudniej więc skryć się na polach. 

Październikowa pełnia Księżyca w Baranie będzie wyjątkowym zjawiskiem. Na co się przygotować?

Każda pełnia Księżyca to czas magiczny i wyjątkowy. W tym miesiącu Księżyc znajdzie się w Baranie, a to oznacza, że czeka nas naprawdę gorący i intensywny okres. Energia żywiołu ognia, który niesie za sobą Baran to znak, że będziemy wręcz piętrzyć się od nadmiaru emocji.

Pełnia Księżyca w październiku zapowiada się intensywnie. Wywoła różne, niekiedy bardzo skrajne emocje. Swoje apogeum osiągnie właśnie 20 dnia tego miesiąca, gdy jasny Księżyc zalśni w znaku Barana, jednocześnie aktywując Marsa - planetę wojny. To połączenie oznacza jedno - akcję, więc długo nie usiedzimy na miejscu. 

Pełnia w Baranie wpłynie na nasze emocje. Układ planet spowoduje, że z ukrycia wyjdą najciemniejsze demony. Możemy spodziewać się emocjonalnych wybuchów, kłótni, ale także wielkiej namiętności. Księżyc w żywiole ognia spowoduje, że musimy zachować ogrom stanowczości, nie ustępować oraz komunikować jasno to, co nas boli i czego pragniemy.

Pełnia w Baranie a siła uzdrawiania

Astrolodzy wierzą, że pełnia w Baranie ma niezwykła moc. Tym bardziej obecnie, gdy pełni towarzyszyć będzie energia asteroidy, zwanej symbolem Duchowej Medycyny. To szansa, by spojrzeć na świat z nieco bardziej duchowej perspektywy. W tym okresie warto też naładować swoje kamienie, by czerpać z nich energię w kolejnych dniach. Co jeszcze zrobić, by dokonać samo uzdrowienia? Zaufaj intuicji, spójrz obecnie w przeszłość, by za chwilę… ponownie śmiało ruszyć w przyszłość. 

Pełnia Księżyca Myśliwych - jakie są inne nazwy dla tego zjawiska?

Październikowa pełnia Księżyca funkcjonuje przede wszystkim pod nazwą Pełni Myśliwych. Ale okazuje się, że nie tylko! Inne nazwy zjawiska to także:

  • Pełnia Podróży (ma swój początek od obserwacji migrujących ptaków, a także innych zwierząt, przygotowujących się do nadejścia zimy),
  • Pełnia Więdnących lub Obumierających Traw
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.