Lord Kruszwil stanie przed sądem? Youtuber oskarżony o pobicie 66-latka

Lord Kruszwil oskarżony o pobicie 66-latka. Mężczyzna zmarł kilka miesięcy po zdarzeniu.

Marek M., działający na YouTube pod pseudonimem Lord Kruszwil, odpowie przed sądem za pobicie 66-letniego mężczyzny. Jak opisuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, influencer miał uderzyć mężczyznę awanturującego się z jego ekipą filmową. 66-latek zmarł kilka miesięcy po zdarzeniu. Akt przeciwko Kruszwilowi wniosła wdowa po zmarłym.

Zobacz wideo Stuu komentuje upadek Lorda Kruszwila

FrizZnani ocenili Friza! "Jest całkiem przystojny". Premiera "Gwiazdy o gwiazdach"

Lord Kruszwil stanie przed sądem. Youtuber oskarżony o pobicie 66-latka

Jak twierdzi mec. Krzysztof Tumielewicz, po zdarzeniu stan zdrowia mężczyzny miał się istotnie pogorszyć.

Znałem tego starszego człowieka. I wiem, że po tym zdarzeniu jego stan zdrowia radykalnie się pogorszył, po czym zmarł. To, że nie dało się udowodnić, że miało to związek z doznanymi obrażeniami, nie może oznaczać akceptacji dla braku reakcji organów ścigania.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, zdarzenie miało miejsce 2 stycznia 2020 roku, podczas nagrywania jednego z filmów na kanał YouTube Kruszwila. Twórca chciał nagrywać w jednym ze sklepów "Społem" w Szczecinie, na co nie wyraziły zgody ekspedientki. Wywiązała się awantura - Kruszwil twierdził, że może nagrywać co chce. Kobietom pomógł 66-letni Edward N. Wkrótce po tym, jak czytamy w poście na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, miało dojśc do rękoczynów:

Youtuber wyszedł (ze sklepu - red.), ale dalej miał się awanturować i uderzać rękoma w szyby sklepu. Gdy pan Edward opuścił sklep wraz z sąsiadką, młody mężczyzna wsiadał do samochodu. Miał wtedy pokazać obraźliwy gest w kierunku 66-latka. Ten podszedł do auta. Według relacji rodziny, agresor miał wówczas wysiąść z auta i bez powodu uderzyć mężczyznę pięścią w twarz. Następnie odjechał. Starszy pan upadł na ziemię i na chwilę stracił przytomność.

Igor i Magda z 'Love Island'"Love Island". Magda i Igor przeprowadzą się do innego kraju. DALEKO

Starszy mężczyzna miał uskarżać się przez kolejne dni na bóle głowy, jednak nie zgłosił sprawę na policję. Marek M. zmarł 9 maja 2020 roku.

Więcej o: