Harvey Weinstein oskarżony o sześć nowych napaści seksualnych

Pojawiły się kolejne oskarżenia pod adresem słynnego producenta filmowego. Harvey Weinstein ma na swoim koncie sześć nowych zarzutów dotyczących molestowania seksualnego.

Harvey Weinstein to amerykański producent filmowy, który zyskał miano przestępcy seksualnego. W 2017 roku ponad 70 kobiet oskarżyło Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Wśród nich były takie gwiazdy jak: Angelina Jolie, Jennifer Aniston czy Gwyneth Paltrow. W związku z oskarżeniami reżyser został zwolniony z Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznaje Oscary.

Zobacz wideo

Sprawa słynnego producenta zapoczątkowała ruch #metoo, który powstał, by zwrócić uwagę na problem molestowania seksualnego w miejscach pracy. Dzięki istniejącej od 2017 roku akcji wiele ofiar zabrało głos i dąży do sprawiedliwości. 

Kolejne oskarżenia pod adresem Weinsteina

Harvey Weinstein w lutym tego roku został skazany za dwie napaści na tle seksualnym z 2006 i 2013 roku. Pierwszą ofiarą słynnego producenta filmowego była jego asystentka, Miami Haleyi, natomiast drugą początkująca aktorka, Jessice Mann.

W ten piątek biuro prokuratora okręgowego w Los Angeles ogłosiło, że Harvey Weinstein jest oskarżony o  sześć innych napaści na tle seksualnym, do których miało dość między wrześniem 2004 roku a wrześniem 2005 roku. Sprawa o przestępstwo seksualne wniesiona wcześniej przeciwko Weinsteinowi została zmieniona, aby dodać do niej sześć kolejnych zarzutów o molestowanie seksualne.

Jestem wdzięczna pierwszym kobietom, które zgłosiły te zbrodnie i których odwaga dała siłę innym do wystąpienia. Gotowość tych ostatnich ofiar do złożenia zeznań przeciwko potężnemu człowiekowi daje nam dodatkowe dowody, których potrzebujemy, aby zbudować przekonującą sprawę karną - mówi prokurator okręgowy Jackie Lacey w oświadczeniu. 

Prokuratorzy z Los Angeles domagają się tymczasowego aresztowania Weinsteina. Według władz przesłuchanie w sprawie ekstradycji zaplanowano na 11 grudnia w Buffalo - donosi portal Hollywood Reporter.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.