Fryzury dla kobiet dojrzałych. Kwaśniewska wybrała modny odcień, Torbicka uwielbia blond, a Trojanowska ma najmodniejsze cięcie

Kobiety uwielbiają bawić się fryzurami. Kiedy jesteśmy młodsze, nasze włosy są bardziej podatne, jednak z wiekiem ich kondycja ulega pogorszeniu. Wpływ mają na to różne zabiegi fryzjerskie, są one niekiedy zniszczone farbowaniem, modelowaniem i stylizacją.

Nie zapominajmy nigdy, że regularna pielęgnacja to podstawa. Bez tego nasze włosy nadal będą przesuszone i oklapnięte, a końcówki rozdwojone. Używanie odpowiednich kosmetyków wpłynie na nie pozytywnie, a my będziemy podziwiać efekty. W drogeriach znajdziemy produkty przeznaczone dla pań dojrzałych, które znacznie ułatwią nam dbanie o pasma. Oprócz tego powinnyśmy wybrać odpowiednie cięcie. Panie po 60. mają do wyboru wiele propozycji, które podkreślą urodę. Każda znajdzie coś dla siebie. I co najważniejsze, wcale nie musi być nudno.

Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska jest wierna krótkiej fryzurze. Była pierwsza dama najlepiej czuje się w ciemnych odcieniach, jednak niedawno 65-latka zdecydowała się na jaśniejszy kolor. Jej twarz rozjaśniły rude pasma, który odjęły właścicielce kilka lat. To prosty zabieg na "odmłodzenie". Nie musisz jednak od razu przechodzić drastycznej metamorfozy. Wystarczą nawet delikatne refleksy, możesz też poprosić fryzjera o ombre. Po farbowaniu nie zapominajmy jednak o nawilżaniu włosów, gdyż ten zabieg przesusza pasma i sprawia, że stają się łamliwe.

Jolanta Kwaśniewska, KayahJolanta Kwaśniewska, Kayah Kayah - Instagram

Grażyna Torbicka

Włosy blond pasują paniom w każdym wieku. Nadają blasku, lekkości i zmysłowości oraz sprawiają, że wyglądamy młodziej. Choć w tym sezonie najmodniejsze są jasne odcienie, to nie musimy rezygnować z chłodniejszych tonów. Możemy także nieco zaszaleć, a jasne pasma mogą stanowić bazę dla wariantów w mocniejszych kolorach. Jednak to, co wybierzemy, oczywiście zależy od naszego charakteru i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie klasyka. 61-letnia Grażyna Torbicka od lat udowadnia, że długie blond włosy nigdy nie wyjdą z mody.

Grażyna TorbickaGrażyna Torbicka KAPIF.pl

Izabela Trojanowska

W tym roku jedną z najmodniejszych fryzur dla pań po 60. jest klasyczny bob. W takim wydaniu pojawia się m.in. 65-letnia Izabela Trojanowska. Ta opcja jest polecana w szczególności paniom z okrągłą lub owalną twarzą. Nie zaleca się jednak cieniowania - tego zabiegu powinny unikać zwłaszcza właścicielki cienkich włosów. Jednak bob nie musi być nudny. Możesz eksperymentować z przedziałkiem i nosić delikatną grzywkę zaczesaną na jedną stronę. 

Izabela TrojanowskaIzabela Trojanowska Kapif.pl

Grażyna Wolszczak

A jeśli w ogóle ochotę na grzywkę? Grażyna Wolszczak jest przykładem na to, że nie powinnaś się jej nigdy bać. Aktorka w tym roku skończy 62 lata (uwierzycie?!), a takie cięcie sprawia, że wyglądasz młodziej i jednocześnie z pazurem. Wolszczak również zastosowała ten sam zabieg, co Jolanta Kwaśniewska, i rozjaśniła włosy.

Grażyna WolszczakGrażyna Wolszczak Kapif.pl

Jak widać w każdym wieku możemy być modnie uczesane i nie musimy się bać eksperymentować. Każda z nas powinna znaleźć taką fryzurę, w której czuje się najlepiej. Nie zapominajmy, że także poprzez dbanie o siebie, stajemy się pewniejsze siebie. Jedna wizyta u fryzjera może sprawić cuda.