Halejcio zapomniała o czubku głowy, a Minge pomyliła proporcje farby. Gwiazdy podjęły się samodzielnego farbowania włosów

Gwiazdy zamieniły swoje mieszkania w salony fryzjerskie. Przekonały się, jak trudne jest samodzielne farbowanie włosów.

Wiele kobiet z powodu izolacji samodzielnie musiało sobie poradzić kolorem swoich włosów. Na sklepowych półkach w pewnym momencie zaczęło brakować produktów do zmiany odcienia fryzury, bo Polki postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Nie inaczej stało się w przypadku gwiazd, które efektami domowych zabiegów chwaliły się w mediach społecznościowych. Jak im to wyszło? Sprawdźcie sami!

Klaudia Halejcio

Aktorka zmieniła swoją łazienkę w salon fryzjerski i postanowiła zatroszczyć się o swoje włosy. Na Instagramie relacjonowała przebieg metamorfozy swojej fryzury. Przyznała, że nie pierwszy raz farbuje włosy w domu, ale do tej pory pomagała jej w tym mama. Samodzielne poprawianie odcienia okazało się nie lada wyzwaniem. 

Zobacz wideo Klaudia Halejcio pokazała, jak w domowych warunkach farbuje włosy

Początkowo Klaudia była zadowolona z domowej koloryzacji, aż do momentu zmycia produktu z głowy. Okazało się, że niedokładnie nałożyła farbę i pominęła czubek głowy. Mimo wszystko nie zaraziła się i ponownie podjęła się zmiany odcienia odrostów. Częsta koloryzacja włosów niekorzystnie wpływa na ich kondycję. Włosy zniszczone farbowaniem to bardzo częsty problem.

Katarzyna Skrzynecka

Jurorkę programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" od lat widujemy w blond włosach. Ostatnio gwiazda pochwaliła się, jak sama próbowała poradzić sobie z ciemnymi odrostami. Zamieściła zdjęcie w czasie koloryzacji i pokazała, jak wykorzystała produkty codziennego użytku, aby zabezpieczyć elementy garderoby. 

Nowe zastosowanie worka na śmieci oraz śniadaniówek do ochrony okularów. Przy domowym farbowaniu na "beżowy blond". Taki STAJL na dziś - napisała Katarzyna Skrzynecka na Instagramie
 

W kolejnej publikacji aktorka pokazała jaki efekt udało jej się osiągnąć. Katarzyna Skrzynecka napisała, jaki kolor farby użyła i była bardzo zadowolona z rezultatu. Aktorka nie musiała poprawiać odcienia, przez co uniknęła włosów zniszczonych farbowaniem. 

 

Eva Minge

Projektantka stwierdziła, że jej włosy potrzebują odświeżenia i postanowiła samodzielnie zafarbować włosy. Zakupiła potrzebną farbę i po konsultacji z fryzjerką wymieszała składniki. Niestety, pomyliła podane przez profesjonalistkę proporcje. W efekcie otrzymała nie miedziany kolor lecz kasztanowy.

Halo, Bożena! Nie wyszedł taki miedziany, tylko taki jakiś brąz kasztanowy. [...] Dałam przecież dwa te brązy i jeden ten rudy! Jak to odwrotnie? [...] Pomyliłam się -  relacjonowała na Instagramie.
 

Ewa Minge długo nie rozpaczała przez swoją pomyłkę i odnalazła dobre strony całej sytuacji. Włosy zniszczone farbowaniem byłby nie lada problemem. Stwierdziła, że nowy kolor jej pasuje i lubi drastyczne zmiany. 

A wystarczyło nie kombinować. Cóż, akurat w moim przypadku nie ma dramatu, lubię radykalne zmiany i nie płaczę nad rozlanym mlekiem. Łatwiej w tym kolorze dobrać różne clipy do włosów, przedłużacze. Świat jest tak serio obecnie, że fryzjer domowy może być dobrym pretekstem do komedii. Oby tylko takie kolorowe problemy nam towarzyszyły - podsumowała.

Jak zadbać o włosy farbowane?

Wiele Polek ma naturalne włosy w odcieniu ciemnego blondu. Chcąc się pozbyć szarawego odcienia, chętnie korzystają z usług salonów fryzjerskich albo próbują samodzielnie uzyskać upragniony kolor na głowie. Włosy zniszczone farbowaniem są częstym problemem kobiet. 

Nasze włosy po zmianie koloru potrzebują dodatkowej pielęgnacji. Odpowiednie kosmetyki nie niszczą uzyskanego odcienia. Niewłaściwe produkty do pielęgnacji włosów sprawią, że będzie trzeba ponownie wykonać zabieg, co sprawi, że włosy będą podatne na uszkodzenia. 

Jakie macie sposoby na pielęgnacje włosów farbowanych?