Demarczyk, Bryant, Pilch... Lista jest niestety długa. Wspominamy, kto zmarł w 2020 roku

W 2020 roku odeszło wiele sław ze świata filmu, muzyki i show-biznesu. Każda śmierć była szokiem i powodem smutku dla szerokiego grona fanów.

2020 rok zapisze się w pamięci wielu osób, które musiały pożegnać się z wybitnymi postaciami ze świata kina, muzyki i show-biznesu. Ostatnio polskimi widzami wstrząsnęła śmierć Dariusza Gnatowskiego. Niestety, nie tylko z jego odejściem fanom i bliskim przyszło się zmierzyć w tym roku.

Gnatowski, Królikowski, Zafón - kto zmarł w 2020 roku?

Kobe Bryant odszedł 26 stycznia. Legenda NBA, jeden z najbardziej znanych koszykarzy na świecie, zginął w wyniku katastrofy prywatnego helikoptera razem z ośmiorgiem innych osób obecnych na pokładzie. Wśród ofiar była także jego 13-letnia córka Gianna.

Kirk Douglas nie żyje - taka informacja pojawiła się 5 lutego w mediach społecznościowych. O śmierci legendarnego aktora poinformował jego syn Micheal za pośrednictwem Instagrama. Był aktorem złotej ery Hollywood. Trzykrotnie nominowany do Oscara aktor zmarł w wieku 103 lat w swojej willi w Beverly Hills.

Na początku lutego zmarł Romuald Lipko. Informacja trafiła do obiegu za pośrednictwem mediów społecznościowych zespołu. Muzyk zmagał się z chorobą nowotworową. 

Romuald LipkoRomuald Lipko Agencja Wyborcza.pl

W tym samym miesiącu z życiem pożegnała się Caroline Flack. O śmierci brytyjskiej prowadzącej "Love Island" pisał wówczas cały świat. 40-latka została bowiem znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Wiadomo, że od lat zmagała się z depresją. Prezenterka popełniła samobójstwo.

Paweł Królikowski zmarł pod koniec lutego. Wcześniej aktor przez ponad dwa miesiące przebywał na oddziale neurochirurgicznym w jednym z warszawskich szpitali. Artysta trafił tam jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i już wtedy stan Pawła Królikowskiego lekarze określili jako poważny. 

Paweł KrólikowskiPaweł Królikowski kapif

W niedzielę wieczorem media obiegła informacja, że zmarł wnuk Daniela Olbrychskiego, Jakub.  Ciało cierpiącego na schizofrenię 28-latka znalazł przypadkowy przechodzień w lesie.

Wiadomość o śmierci Grzegorza Czepułkowskiego obiegła media pod koniec marca tego roku. Aktor "Barw szczęścia" zmarł nagle w trakcie spaceru z dziećmi. Przyczynił się do tego zawał serca.

Emil Karewicz zmarł 18 marca w wieku 97 lat. Aktor zmarł w szpitalu - okazało się, że miał udar, a lekarze robili, co mogli, by mu pomóc. Można go było zobaczyć m.in. w "Kanale" Andrzeja Wajdy czy "Cieniu" Jerzego Kawalerowicza. Spora część fanów pokochała go za rolę Hermanna Brunnera w "Stawce większej niż życie".

Emil KarewiczEmil Karewicz Agencja Wyborcza.pl

Andrzej Adamiak z zespołu Rezerwat zmarł 8 kwietnia. Cierpiał na silne bóle brzucha, jednak ze względu na sytuację związaną z koronawirusem nie udał się do lekarza. W końcu boleści stały się na tyle silne, że trafił do szpitala. Wtedy okazało się, że jego stan jest bardzo poważny, a objawy były spowodowane zapaleniem wyrostka robaczkowego.

17 kwietnia 2020 roku odeszła Ewa Żarska, szanowana i nagradzana dziennikarka. Została znaleziona w swoim mieszkaniu, a jej śmierć zakwalifikowano jako samobójstwo, jednak sprawa nadal pozostaje tajemnicza.

Na początku maja zmarła austriacka księżniczka. Maria Piotrowna Galitzine miała niespełna 32 lata. Zmarła w Teksasie, gdzie mieszkała z mężem i synkiem. Przyczyną śmierci była poważna choroba serca.

Jerzy Pilch zmarł 29 maja w wieku 68 lat. Autor takich dzieł jak "Pod Mocnym Aniołem", "Bezpowrotnie utracona leworęczność" i "Widok z mojego boksu" był zaliczany do najwybitniejszych współczesnych literatów, był m.in. laureatem Literackiej Nagrody "Nike".

Hiszpański pisarz Carlos Ruiz Zafón zmarł w wieku 55 lat w swoim domu w Los Angeles. Twórca takich bestsellerów jak "Cień wiatru" i "Gra anioła" zmagał się z chorobą nowotworową. Prawdziwy rozgłos przyniósł mu cykl "Cmentarz zapomnianych książek" skierowany do starszych czytelników. Na tę serię składają się powieści wspomniane "Cień wiatru", "Gra anioła", "Więzień nieba" oraz "Labirynt duchów". 

Carlos Ruiz ZafónCarlos Ruiz Zafón ap

W sierpniu pożegnaliśmy Roberta Rogalskiego, znanego z ról w ''Pokłosiu'', ''Klerze'' i ''Wołyniu''. Zmarł 4 lipca w wieku 99 lat.

Ennio Morricone zmarł w wyniku kompilacji po upadku. Włoskie media podały, że dyrygent i kompozytor odszedł 6 lipca. Wybitny włoski kompozytor tworzył muzykę do najlepszych filmów, na jego liście było ponad 500 utworów. Zmarł w wieku 91 lat.

Naya Rivera była poszukiwana od kilku dni po tym, jak zaginęła na jeziorze Piru w Kalifornii. Niestety, odnaleziono jej ciało niedługo później. Gwiazda serialu "Glee" zmarła w wyniku obecności wody w płucach. Śledczy uważają, że Rivera ratowała dziecko, które znajdowało się z nią na łodzi, ale nie wystarczyło jej sił, aby wrócić na pokład.

Naya RiveraNaya Rivera ap

12 lipca zmarła Kelly Preston, amerykańska aktorka i żona Johna Travolty. Od dwóch lat zmagała się z nowotworem piersi. Niewiele osób wiedziało o jej chorobie. Przed śmiercią poddała się hospitalizacji, chociaż kościół scjentologiczny, do którego należała, jest temu przeciwny.

W lipcu zmarł Andrzej Strzelecki. Aktor miał nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. W walce z chorobą miała pomóc 10-miesięczna kuracja w Stanach Zjednoczonych. Leczenie było bardzo drogie, kosztowało aż półtora miliona złotych. Żona i córka aktora "Klanu" zorganizowały zbiórkę pieniędzy na wyjazd do USA. Niestety, nie udało się go uratować.

Piotr Szczepanik był znanym piosenkarzem i gitarzystą, którego fani pokochali za utwory takie, jak "Kochać", "Gonić kormorany" czy "Żółte kalendarze". O śmierci muzyka poinformowała jego córka. Szczepanik zmarł 20 sierpnia po wieloletniej chorobie.

14 sierpnia zmarła Ewa Demarczyk, jedna z najwybitniejszych polskich osobowości scenicznych, nazywana "Czarnym Aniołem" polskiej piosenki. Znana dzięki takim utworom jak "Karuzela z Madonnami", "Rebeka" i "Grande Valse Brillante". Niemal od początku lat 90. unikała prasy i nie występowała. W momencie śmierci miała 79 lat. 

Ewa DemarczykEwa Demarczyk eastnews

Chadwick Boseman zmarł w wieku 43 lat w piątek 28 sierpnia. Aktor znany z filmów Marvela o Czarnej Panterze chorował na raka jelita grubego i okrężnicy. Jego śmierć była zaskoczeniem nie tylko dla fanów, ale i całej branży filmowej. Na krótko przed śmiercią pobrał się z ukochaną, wiedząc, że wkrótce odejdzie.

9 września zmarł muzyk Gienek Loska, którego widzowie mogli poznać w pierwszej edycji muzycznego show "X Factor". Odszedł w rodzinnym mieście Białooziersku, na Białorusi. Do śmierci przyczynił się brak możliwości opieki po przebytym udarze, wynikający z epidemii koronawirusa.

Diana Rigg zmarła w sierpniu w wieku 82 lat po kilkumiesięcznej walce z rakiem. Największą sławę przyniosła jej rola agentki Emmy Peel z serialu "Rewolwer i melonik". Była również Tracy, czyli piękną żoną Jamesa Bonda w filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" z 1969 roku. W ostatnich latach zagrała w "Grze o tron" jako Olenna Tyrell.

Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, zmarła w wieku 87 lat. Powodem były komplikacje związane z rakiem trzustki. Ikonę feminizmu żegnały w mediach społecznościowych największe gwiazdy, m.in. Jennifer Lopez, Kris Jenner czy Mariah Carey.

Jedną z najbardziej wstrząsających śmierci w Polsce była ta Dariusza Gnatowskiego. Aktor zmarł na zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową. Od lat zmagał się z cukrzycą. Po śmierci przyszły wyniki badań i okazało się, że jego test na COVID-19 wskazał wynik dodatni.

Dariusz GnatowskiDariusz Gnatowski ons

Najświeższą informacją o kolejnym odejściu jest ta na temat Seana Connery'ego, który w sierpniu tego roku skończył 90 lat. Aktor miał na swoim koncie wiele wybitnych ról. Zostanie zapamiętany jako ojciec Indiany Jonesa, legendarny Agent 007 - dla wielu fanów Bonda to właśnie Connery stworzył najwybitniejszy portret tego bohatera.

Sean ConnerySean Connery eastnews

Zobacz też: Dariusz Gnatowski miał koronawirusa. Cyrwus w TVN-ie: Mieliśmy podjąć za niego modlitwę. Dostaliśmy sms-a, że nie żyje

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.