Teresa Lipowska jest przytłoczona samotnością. "Po prostu nie wytrzymuję"

Teresa Lipowska bardzo przeżywa obecną sytuację. Z powodu pandemii i domowej izolacji doskwiera jej samotność. Podczas jednego z wywiadów, szczerze opowiedziała, jak jest.

Teresa Lipowska do serca wzięła sobie zalecenia rządu i praktycznie wcale nie opuszcza domu. Nie ukrywa, że martwi się o siebie i bliskich. W ostatnim wywiadzie, udzielonym w programie "Bądźmy razem w domu", wyznała, jak radzi sobie w tych trudnych chwilach. Mimo wszystko stara się myśleć pozytywnie.

Zobacz wideo Teresa Lipowska pojawiła się na Telekamerach. Zapytaliśmy ją o Witolda Pyrkosza

Teresa Lipowska jest przytłoczona samotnością

Teresa Lipowska wyznała, że na co dzień nie wychodzi z domu. Z powodu wieku jest w grupie ryzyka i obawia się zakażenia.

Raczej z domu nie wychodzę, aczkolwiek skoro mieszkam przy alei Kasztanowej, robię sobie półgodzinne spacerki, gdy widzę, że nikogo nie ma - powiedziała.

Aktorce doskwiera także samotność. Do czasu ogłoszenia pandemii była cały czas aktywna zawodowo. Teraz, gdy o powrocie na plan można zapomnieć, ciężko jej znieść ciągłe przebywanie w domu.

Mieszkam sama, więc po prostu nie wytrzymuję. Najgorsza jest samotność. Jeśli ma się partnera, można się pośmiać czy pograć... Zrobiłam wszystkie rzeczy, w tym poprałam koce... Siedzenie i nicnierobienie zawodowo jest straszne. Dzisiaj zrobiłam sałatkę jarzynową, której nie robiłam z 13 lat! - wyznała.

Teresą zajmuje się jedyny syn, Marcin Zaliwski. Ma także stały kontakt z wnukami.

Mam mnóstwo telefonów, syn zaopatruje mnie we wszystkie produkty, wnuki dzwonią. Mam mnóstwo przyjaciół, więc telefonicznie jestem bardzo aktywna. Najgorsze, co zrobiłam w życiu, to fakt, że nie zaprzyjaźniłam się z internetem! Nie było na to czasu... W tej chwili nie mogę nikogo zaprosić do nauki, bo nie wpuszczam nikogo do domu - zakończyła.

Sytuacja w tym czasie jest szczególnie trudna dla seniorów, którzy zostali sami, więc warto o nich pamiętać. 

BO