Halina Kunicka o trudnościach podczas domowej izolacji. "Nie mam kogoś bliskiego, z kim mogę porozmawiać"

Obowiązkową izolację w domu najbardziej odczuwają samotni seniorzy. W takiej trudnej sytuacji znalazła się Halina Kunicka.

Halina Kunicka w tym roku skończy 83 lata. Z powodu swojego wieku w obecnej sytuacji jest osobą bardzo narażoną na zakażenie koronawirusem. Większość czasu musi spędzać w domu, nie spotykając się z najbliższą rodziną. Artystka nie ukrywa, że ta sytuacja jest dla niej bardzo trudna.

Halina Kunicka przyznaje, że doskwiera jej samotność

Diwa polskiej sceny muzycznej postanowiła opowiedzieć o swojej domowej izolacji dla tygodnika "Dobry Tydzień". Wyznała, że samotność teraz doskwiera jej najbardziej.

W sytuacji kwarantanny, zagrożenia, samotność jest dodatkowym bólem. Doskwiera mi świadomość, że nie mam na co dzień w domu kogoś bliskiego, z kim można porozmawiać, podzielić się swoim przerażeniem, lękiem, niepewnością. To jest niezwykle trudne - wyznaje.

Haliną opiekuję się jej syn Marcin Kydryński, jednak unikają bliskiego kontaktu ze względu na ryzyko zakażenia. Z wnukami natomiast artystka ma kontakt tylko przez komunikatory internetowe.

Zobacz wideo Jak gwiazdy podchodzą do zagrożenia? Kto zachował rozsądek, a kto kpi z koronawirusa?

Mimo to stara się dostrzec dobre strony domowej izolacji. Przyznała, że odnowiła kontakt z osobami, z którymi już bardzo dawno go nie miała.

Paradoksalnie, choć nie możemy się spotykać, jesteśmy dzisiaj bliżej siebie - mówi artystka.

Halina Kunicka - życiorys

Halina Kunicka była żoną Lucjana Kydryńskiego, znanego i cenionego dziennikarza. Pobrali się w 1968 roku, w 2006 r., po 38 latach małżeństwa publicysta zmarł. Para doczekała się syna Marcina, który jest w związku małżeńskim z piosenkarką Anną Marią Jopek. Mają razem dwóch synów - Franciszka i Stanisława.

BO

Więcej o:
Komentarze (29)
Halina Kunicka nie radzi sobie podczas domowej izolacji
Zaloguj się
 • nutka7.17

  Oceniono 19 razy 19

  "Halina Kunicka nie radzi sobie podczas domowej izolacji"
  To tak jak większość samotnych Polek i Polaków.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 11 razy 11

  Pani Kunicka ma przecież syna, synową, wnuki. W takiej sytuacji jak pani jest wiele kobiet i panów też. Najważniejsze, że ma pani ciepły dom, wystarczy pani pieniędzy i zdrowie dopisuje. Musimy wszyscy uzbroić się w cierpliwość i przeczekać to szaleństwo. Wielu tego nie przeżyje ale reszta doceni mam nadzieję rodzinę i przyjaciół. Jest już wiosna i też chciałabym wyjść z mojego małego mieszkania, ale nie mogę. Telewizji prawie wcale nie oglądam więc zostały mi książki i internet i domowe zajęcia.

 • lokomotywa-1

  Oceniono 8 razy 8

  Nie jest Pani sama. To tylko chwilowa depresja.

 • oloros11

  Oceniono 9 razy 7

  a co maja powiedzieć ludzie którymi się opiekujemy - oni sa już sami, dzieci poumoieraly, nie widza , słabo słyszą i ledwo się ruszają - czy one sa w lepszej sytuacji
  Kunicka jest w sytuacji wręcz komfortowej

 • calber

  Oceniono 3 razy 3

  Dla Plotka życiorys Haliny Kunickiej to bycie żoną Kydryńskiego. Co za ćwoki siedzą w tej redakcji?

 • mgr.nauk

  Oceniono 2 razy 2

  Izolowałbym

 • goska10001

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Halinko, trzeba to wytrzymać. Ale jeszcze bardziej doceni się obecność bliskich.

 • edi54

  Oceniono 4 razy 2

  Kilkanaście komentarze...w wielu jad nienawiści , złosliwości , zazdrości leje się strumieniami ....Był czas , ze Pani Halina była pierwszą gwiazdą polskiej estrady. Jej piosenki i Jej głos był tak bliski milionom....i dla milionow pozostał...Dziękuję Pani Halino ....Musimy sobie radzić z samotnością.Dla osob wrażliwych, życiowo aktywnych jest to niewątpliwie trudne, nieznane doświadczenie.BYle nam jednak zdrowie dopisywalo. I zdrowia Pani z serca życzę ....

 • 5-mamuska

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Halino, każdy złe znosi samotność - co mają powiedzieć starsi ludzie , którzy nie mają (z racji wieku)rodziny i przyjaciół i są samotni, a nie mają jak Pani dostępu do internetu,- skypa i Fb, czy komórki , tylko telewizor z TVPiS i radio.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX