Książę Harry chciał wrócić do chorego ojca. Książę Karol powiedział wprost, co o tym myśli

Gdy książę Harry dowiedział się o chorobie ojca, księcia Karola, chciał jak najszybciej wrócić do Wielkiej Brytanii. Jednak następca brytyjskiego tronu wyraźnie mu tego zakazał.

W środę rano media na całym świecie obiegła informacja o zakażaniu księcia Karola koronawirusem. Te wieści bez wątpienia wstrząsnęły rodziną królewską, która dotąd nieszczególnie dbała w tej kwestii o własne bezpieczeństwo. Jak widać, wirusa mogą obawiać się już wszyscy, także ci z błękitną krwią. Dodatkowo książę Karol ze względu na swój wiek (w tym roku skończy 72 lata) znajduje się w grupie ryzyka. Gdy jego syn książę Harry dowiedział się o chorobie ojca, chciał jak najszybciej wrócić do rodziny, by być wsparciem w tej trudnej sytuacji. Książę Karol wiedząc, jakie niesie ze sobą ryzyko podróżowanie, zakazał synowi przyjeżdżania do domu.

Książę Karol powstrzymał Harry'ego przed przyjazdem do domu

Książę Karol mimo pandemii koronawirusa długo nie rezygnował z wystąpień publicznych. Choć zazwyczaj miał maseczkę ochronną i rękawiczki, w środowy poranek pałac Buckingham podał do mediów informację, że 71-letni książę uzyskał pozytyw wynik testu na obecność koronawirusa. Teraz kwarantanną objęta jest część rodziny królewskiej.

Jak podaje rzecznik prasowy rodziny królewskiej:

Książę Karol przejawia łagodne objawy, ale pozostaje w dobrym zdrowiu, przez ostatnich kilka dni pracował z domu.

Syn królowej Elżbiety został poddany izolacji i obecnie przebywa w swojej szkockiej posiadłości.

Brytyjskie media informują, że mimo dzielącej odległości książę Karol jest w stałym kontakcie ze swoimi synami - również z księciem Harrym, który obecnie przebywa w Kanadzie. Gdy ten dowiedział się o chorobie ojca, chciał natychmiast wracać do Londynu. Jednak, jak informuje tamtejszy korespondent Sean Neil, książę Karol kategorycznie nie zgodził się na wizytę syna.

Harry chciał wracać natychmiast, ale ojciec powiedział mu, że podróże w tym czasie to zły pomysł. Zapewnił go jednak, że jemu samemu "nic nie będzie".
Zobacz wideo Dziś to uznani władcy, ale kiedyś byli royal babies

To właśnie tuż po tym zdarzeniu Meghan i Harry opublikowali za pośrednictwem mediów społecznościowych wpis dotyczący koronawirusa. Książęca para zaangażowała się bowiem w rozpowszechnianie zaleceń WHO. Na swoim Instagramie zamieściła również infografikę z działaniami rekomendowanymi przez tę instytucję.

BO