Jarosław Jakimowicz głosi teorię spiskową dotyczącą koronawirusa. ''Złamie się nam psychę''

Jarosław Jakimowicz po raz kolejny zabłysnął swoimi mądrościami. Tym razem aktor wypowiedział się na temat koronawirusa, a jego kontrowersyjne słowa odbiły się w mediach szerokim echem.

Jarosław Jakimowicz traktuje pandemię bardzo poważnie. Podobnie jak większość gwiazd polskiego show-biznesu nawoływał do pozostania w domu. Wyraził również wdzięczność pielęgniarkom i lekarzom, którzy każdego dnia poświęcają się dla chorych i robią wszystko, by uniemożliwić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednak kilka dni temu aktor ''Młodych wilków'' na swoim Instagramie wywołał dyskusję dotyczącą pandemii, która odbiła się szerokim echem w mediach. 

Zobacz wideo pGwiazdy o koronawirusie

Jarosław Jakimowicz o koronawirusie

Na nic zdały się zalecenia wydane przez Światową Organizację Zdrowia. Nie pomogła również informacja o zamknięciu instytucji oświatowych i kulturalnych, a także wprowadzone nowe obostrzenia w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Podczas gdy naukowcy z całego świata starają się wynaleźć szczepionkę przeciwko koronawirusowi, wciąż pojawiają się osoby, które wygłaszają teorie spiskowe. Wśród nich znalazł się Jarosław Jakimowicz. Aktor za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował zdjęcie szczepionki, które opatrzył wymownym podpisem.

Złamie się nam psychę, a później zaaplikuje cudowną szczepionkę - możemy przeczytać na jego Instagramie.

Wygląda na to, że Jakimowicz uważa, że za powstaniem koronawirusa mogą stać koncerny farmaceutyczne lub inne nieczyste siły, które chcą przejąć kontrolę nad światem. Aktor dodał również w osobnym oświadczeniu, że nie wątpi w istnienie samego koronawirusa, zastanawia się jedynie nad jego pochodzeniem.

Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy, które popierają stanowisko aktora.

Po raz kolejny na ludzkim cierpieniu ktoś zarobi niewyobrażalne pieniądze, nie wspominając o tych firmach, które zostaną sprzedane byle tylko przetrwać - napisał jeden z obserwatorów.
 

Chcielibyśmy jednak uspokoić wszystkich niedowiarków, że koncerny farmaceutyczne prześcigają się w poszukiwaniu szczepionki "tylko" dlatego, że na całym świecie giną miliony ludzi. Uczulamy przed tworzeniem kolejnych teorii spiskowych i polecamy korzystać tylko z rzetelnych i sprawdzonych źródeł. Nie zawsze są to instagramowe profile znanych i lubianych.

KK