Meghan Markle i książę Harry napisali post o koronawirusie. Wpis zalała fala krytyki. "Śmiechu warte, para idiotów"

Meghan Markle i książę Harry postanowili pocieszyć swoich fanów w obliczu epidemii koronawirusa. Obserwatorzy nie docenili jednak starań pary, a wpis został wyśmiany.

Epidemia koronawirusa zbiera swoje żniwo także w Wielkiej Brytanii, a wielu obywateli zarzuca władzom, iż za późno zareagowali na nadchodzące niebezpieczeństwo. Ostatnio pisaliśmy, że o bycie ofiarą COVID-19 podejrzewano nawet księcia Filipa. Mąż królowej przebywa jednak wraz z Elżbietą II w dobrowolnej kwarantannie. Także Meghan Markle i książę Harry, którzy zdecydowali się na odejście z rodziny królewskiej, przyznali, iż obawiają się koronawirusa.

Zobacz wideo Jak gwiazdy podchodzą do pandemii koronawirusa? Sprawdźcie.

Meghan Markle i książę Harry wyśmiani

Meghan Markle i książę Harry przebywają obecnie w Kanadzie w domowym odosobnieniu. Stosują wszelkie środki bezpieczeństwa, a od swojego personelu wymagają noszenia rękawiczek. Do pandemii koronawirusa książęca para podchodzi więc bardzo poważnie. Na swoim Instagramie opublikowała nawet post, mający podnieść na duchu obserwatorów. 

Dzisiejsze czasy są niepewne. I właśnie teraz, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujemy siebie na wzajem. Potrzebujemy siebie dla prawdy, dla wsparcia. Potrzebujemy siebie, by czuć się mniej samotnie podczas tych przerażających czasów - czytamy we fragmencie wpisu.

Para zapowiedziała, że na swoim profilu będzie wspierać swoich rodaków, publikując sprawdzone informacje i rady na temat epidemii:

Będziemy się z wami dzielić informacjami i środkami (...). Będziemy wstawiać informacje i fakty pochodzące ze sprawdzonych źródeł i od ekspertów.  Poradzimy, jak zatroszczyć się o zdrowie naszych rodzin, także psychiczne i emocjonalne - zapowiedziała królewska para.
 

Post małżonków spotkał się jednak z nie najlepszym przyjęciem. Ich wpis uznany został przez komentatorów za nic nie warte pustosłowie, a fani nie są skorzy do zaufania ich radom.

Śmiechu warte...
Nie mam zamiaru przyjmować od Was żadnych porad zdrowotnych, szczególnie zważywszy na wasz stosunek do królowej. Po prostu nie możecie znieść, że w nagłówkach gazet zamiast was jest teraz papier toaletowy.
Uwielbiam komentarze wyśmiewające parę tych idiotów. Cieszę się, że ludzi wreszcie przejrzeli na oczy i dostrzegli, że to tylko skupieni na sobie narcyzi. (...) Wszyscy mają już dość Meghan i Harry'ego.

Meghan Markle i Harry'ego najdosadniej skrytykował Richard Kay, publicysta Daily Mail:

Pozbawiona znaczenia klisza, niemająca w sobie nic z mądrości Królowej.

Przypomnijmy, iż nie tylko Meghan Markle i książę Harry zostali skrytykowani za swoje słowa odnośnie koronawirusa. Oberwało się także księciu Williamowi. O ile książęca para zachowała się taktownie i podeszła do zagrożenia poważnie, o tyle mąż księżnej Kate pozwolił sobie na niewybredne żarty z COVID-19. Jego słowa zbulwersowały Internautów.

PJA

Więcej o: